13 tytułów Mistrza Polski w kickboxingu zdobyli nasi zawodnicy!

13 tytułów Mistrza Polski w kickboxingu wywalczyli zawodnicy wspólnej Drużyny   GOSRiT Luzino oraz WSS Wejherowo podczas maratonu Mistrzostw Polski, które odbywały się w miesiącach wrzesień oraz październik w Krynicy Zdrój, Mysiadle, Węgrowie, Nowym Mieście Lubawskim oraz w Płocku.

Komplet złotych medali, tym samym Mistrzyniami Polski we wszystkich formułach walki na macie (pointfighting, light contact, kick-light) zostały nasze liderki, zawodniczki GOSRiT Luzino, podopieczne trenera Rafała Karcz – Zuzanna Kalbarczyk oraz Paulina Stenka. Zuzia powtórzyła sukces sprzed roku (również 3 tytuły Mistrzyni Polski), natomiast Paulina jako pierwsza w historii Klubu w gronie seniorek sięgnęła po komplet złotych medali Mistrzostw Polski zarówno w pointfighting, light i kick-light.

W ślady Mistrzyni Świata juniorek i brązowej med. MŚ seniorek Pauliny, idzie również siostra Żaneta Stenka, która w pięknym stylu wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski w formule pointfighting oraz lighr contact, a w kick-light dołożyła srebrny medal MP. Ta dziewczyna ma niezwykły potencjał i warunki fizyczne. Jej pracowitość i zaangażowanie zaprocentuje zapewne jeszcze w przyszłości!

Kolejną złotą medalistką MP została Julia Drewa, która wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski w formułach: light contact oraz kick-light (Węgrów, Mysiadło), natomiast w pointfighting dołożyła srebro i tytuł Wicemistrzyni Polski. Dla Julii start w MP był debiutem na matach krajowych, tym bardziej więc należą się brawa i uznanie dla tej pracowitej dziewczyny, która w przyszłości stanowić może jak w przypadku Zuzi, czy Pauliny trzon naszej silnej i zgranej Drużyny.

Za przykładem Julii poszła młodsza siostra Agata Drewa, która wygrała kategorię dzieci w formule pointfighting, zostając Mistrzynią Polski w Węgrowie. Agata dodatkowo została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w gronie dzieci! Podczas krajowego czempionatu zadebiutował też inny zawodnik kategorii dzieci (do lat 10), Sebastian Tempski, który w Węgrowie sięgnął po upragniony tytuł Mistrza Polski w formule pointfighting!

Maja Kubiaczyk – o tej dziewczynie usłyszymy jeszcze pewnie nie raz! To wyjątkowo waleczna i zawzięta zawodniczka z Wejherowa. Maja wywalczyła w Węgrowie tytuł Mistrzyni Polski light contact, w pointfighting zaś dołożyła brązowy medal! Szykuje nam się mocna zawodniczka w formułach ciągłych, podobnie z resztą jak Julia Drewa.

Podczas maratonu startowego, jakim były zaległe w kalendarzu Polskiego Związku Kickboxingu Mistrzostwa Polski w 2020 roku pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną Drużyną. Nasi zawodnicy, trenerzy, rodzice, kibice, tworzą silną rodzinę sportową! W okresie dla nas trudnym, w czasach pandemii, czasach niepewnych i dla wszystkich nie do końca zrozumiałych, potrafimy być RAZEM, zmobilizować się wzajemnie i realizować swoje pasje i cele mimo wszystko!

Zawodnicy, trenerzy i działacze Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, trenerzy sekcji kickboxingu GOSRiT, serdecznie dziękują WSZYSTKIM klubowiczom, ich rodzicom, kibicom i sympatykom za nieopisaną pomoc w trakcie trudnych dla nas wszystkich  czasów. Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu działalności Klubu – bez Was nie dalibyśmy rady. Sukcesy z Mistrzostw Polski w 2020 roku dedykujemy wszystkim naszym klubowiczom oraz ich rodzicom i opiekunom.

Podziękowania kierujemy również do:

Polski Związek Kickboxingu

OPEC Sp. z o.o. – Sponsor Klubu Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe

Przewozy autokarowe TRANS BUS – partner Klubu

Fit-Med Wejherowo – partner Klubu

Przedszkole MAPECIAKI – sponsor indywidualny Zuzanny Kalbarczyk

Gmina Luzino – wsparcie w ramach rocznej dotacji dla Stowarzyszeń

Powiat Wejherowski – wsparcie w ramach rocznej dotacji dla Stowarzyszeń

Pomorskie Zrzeszenie LZS – projekt Widoący Ludowy Klub Sportowy

Miasto Wejherowo – wsparcie w ramach rocznej dotacji dla Stowarzyszeń

GOSRiT Luzino – za wieloletnią, owocną współpracę