Katarzyna Płotka i Przemysław Dosz zwycięzcami…

W sobotę 4 listopada na hali widowiskowo-sportowej w Luzinie rozegrany został po raz pierwszy turniej tenisa stołowego o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Luzino pana Bartłomieja Formeli. W zawodach wzięło udział 28 zawodników i zawodniczek rywalizujących w dwóch kategoriach Open Mężczyzn i Open Kobiet. Uroczyste otwarcie turnieju dokonał osobiście w obecności dyrektora Gosrit, p.Bartłomiej Formela, który życzył wszystkim zawodnikom sukcesu i radości z gry. Zawody zdominowali zawodnicy luzińskiej sekcji tenisa stołowego którzy pięciokrotnie stanęli na podium.

W kategorii open kobiet zwyciężyła Katarzyna Płotka przed Magdą Płotka a na najniższym stopniu podium uplasowała się Małgorzata Fidala. Wszystkie trzy zawodniczki występują na co dzień w drugoligowej drużynie kobiet KTS-K GOSRiT Luzino. W kategorii open mężczyzn zarówno w grze o pierwsze miejsce jak i o trzecie spotkali się zawodnicy luzińskiego klubu z zawodnikami ATS Rumia grającymi na co dzień w III lidze. Zwycięzcami pojedynków zostali luzinianie.W meczu o pierwsze miejsce Przemysław Dosz pokonał po zaciętym i emocjonującym meczu 3:2 Krzysztofa Konkel, a Marek Rybaczek 3:1Radosława Orzęckiego. W trakcie turnieju zawodnicy mogli skosztować kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Po zakończonym turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe a najmłodsi uczestnicy słodkie upominki które ufundował i osobiście wręczył przewodniczący Rady Gminy Luzino pan Bartłomiej Formela.

Klasyfikacja końcowa
Open Kobiet

1 – Katarzyna Płotka KTS-K GOSRiT Luzino.
2 – Magda Płotka KTS-K GOSRiT
Luzino. 3 – Małgorzata Fidala KTS-K GOSRiT Luzino.

Open Mężczyzn

1 – Przemysław Dosz KTS-K GOSRiT Luzino.
2 – Krzysztof Konkel ATS Rumia
3 – Marek Rybaczek KTS-K GOSRiT Luzino.

Turniej pocieszenia
1 – Konrad Gałecki AZS AWFiS Gdańsk

Na koniec p.Bartłomiej Formela rozegrał mecz ze zwyciężczynią turnieju Katarzyną. Ambicji i woli walki nie można odmówić przewodniczącemu jednak to za mało by nawiązać równą grę.

Organizatorem turnieju była sekcja tenisa stołowego KTS-K GOSRiT Luzino, a sędzią głównym Waldemar Płotka.