Kolejny remis Wikędu

IV liga. GKS Kowale – Wikęd Luzino 2:2

                11 maja drużyna Wikęd Luzino rozegrała kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Pawła Radeckiego był zespół GKS Kowale.

                Lista nieobecnych zawodników w drużynie Wikędu prezentowała się bardzo imponująco. Nieobecni byli min. Paweł Czoska, Michał Fierka czy Mateusz Dąbrowski. Do treningów dopiero co wrócił Jacek Wicon, który mecz zaczął na ławce.

                Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybkim atakiem próbowali zaskoczyć obronę Wikędu. Jednak to goście wykazali się większym spokojem i wyrachowaniem. Szybki kontratak, w którym Maciej Borski został sfaulowany w polu karnym, zakończył się golem Krystiana Opłatkowskiego, który bez problemów wykorzystał 11-stkę.

                Po wyjściu na prowadzenie wydawało się, że Wikęd spokojnie będzie kontrolować przebieg meczu. Jednak dwa proste błędy w defensywie i gospodarze wyszli na prowadzenie. Po przerwie Wikęd postawił na atak, a gospodarze skupili się na kontratakach.

                U gości musiał dojść do wstrząsu by gra się polepszyła. Po otrzymaniu drugiej żółtej kartki z boiska zszedł Michał Dąbrowski, co w ostatecznym rozrachunku okazało się kluczowe. Gospodarze za bardzo się odprężyli, a Wikęd wykorzystał to. Po indywidualnej akcji Jacka Wicona, goście wyrównali. Przed końcem meczu podopieczni Pawła Radeckiego naciskali jeszcze na zespół z Kowal, który stracił rezon i zapowiadało się, że Wikęd może pokusić się o zwycięstwo, lecz sędzia zakończył spotkanie.

Po tym remisie (czwartym na wiosnę) Wikęd zajmuję 7 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz nasza drużyna zagra na własnym stadionie w niedzielę 19 maja o godz. 13.30. przeciwnikiem luzinian będzie Kaszubia Kościerzyna

Skład: Składowski – Siebert (Wicon), Dąbrowski, Lisowski, Kożyczkowski, Kędziora (Rutkowski), Tobiaski (Zadrowski), Mienik, Bank, Borski, Opłatkowski (Murakowski)

Zdjęcie ze strony: http://www.gkskowale.pl/news/show/remis-z-luzinem