75 lat Ludowych Zespołów Sportowych

Serdecznie zapraszamy na program specjalny i wystawę „75 lat LZS”, która zostanie zaprezentowana 16 marca w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie!

Dokładnie 75 lat temu Antoni Janik wspólnie ze Stefanem Greflingiem i Kazimierzem Lachowskim założyli pierwszy klub Ludowych Zespołów Sportowych – LZS Swornica Czarnowąsy. Od tego czasu w klubach LZS wychowały się całe pokolenia dzieci i młodzieży. Wiele z nich zostawało później mistrzami Polski, Europy i Świata. O historii, sukcesach i ciekawych inicjatywach na rzecz mieszkańców wsi i miast opowiedzą działacze, trenerzy i sportowcy LZS podczas specjalnego programu inaugurującego wystawę.

Transmisja live z nagrania odbędzie się równo 16 marca o godzinie 12.00. Więcej informacji wkrótce. Śledźcie nas również w mediach społecznościowych!

Warto dodać, że  wśród eksponatów, zaprezentowanych na wystawie, zaprezentowane zostaną pamiątki, które są zbierane w Luzinie na potrzeby tworzonej na Hali GOSRiT, wystawy przedwstępnej Muzeum Sportu Wiejskiego.

W inauguracji obchodów 75-lecia LZS, brać będzie in.  udział Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino. A partnerem wydarzenia jest również nasza organizacja.

https://www.facebook.com/events/254799579590820