Bardzo dobry występ luzińskich tenisistów stołowych na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Krośnie

Udany występ zaliczyli tenisiści stołowi GOSRiT LUZINO, w zakończonych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Krośnie. Dzięki czemu luziński klub zainkasował 22 punkty w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży.

W mistrzostwach startowało 64 najlepszych juniorow i juniorek Polski, wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Przemysław Dosz, Katarzyna Płotka i Magda Płotka nie tylko reprezentowali klub i gminę Luzino, ale również powiat wejherowski, gdyż jako jedyni z powiatu wywalczyli awans do mistrzostw. W turnieju drużynowym GOSRiT LUZINO, występujący w składzie Magda Płotka i Kasia Płotka pokonały 3:2 KU AZS ŁOMŻA i 3:1 ULKS Moszczenica.Następnie uległy późniejszym srebrnym medalistkom Mistrzostw Polski LUKS Chełmno 3:0 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscu 9-16. Gratulujemy!!!

W turnieju indywidualnym bardzo udany występ zanotowała Kasia Płotka, która zajęła 17 miejsce (4 zwycięstwa i 2 porażki) Na miarę swoich możliwości zagrał Przemek Dosz, który po wygranym jednym pojedynku oraz  dwóch porażkach, zajął ostatecznie 33-48 miejsce. Jak powiedział nam szkoleniowiec luzińskich tenisistów stołowych Waldemar Płotka, poniżej swoich możliwości zagrała Magda, która przegrała 4:2 i 3:1 w dwóch pierwszych rundach. Jednak Magda nie tylko zmagała się z rywalkami, ale również z potwornym bólem gardła, którego nabawiła się drugiego dnia mistrzostw. W grze podwójnej w pierwszej rundzie Magda i Kasia pokonały 3:1 wyżej notowane zawodniczki z MLUKS Rawy Mazowieckiej.W walce o ćwierćfinał na drodze naszych tenisistek stanęły aktualne brązowe medalistki  Mistrzostw Polski Seniorek w grze podwójnej M.Miklaszewska i A.Michalak, które pokonały nasz debel 3:0. Ostatecznie nasz debel został sklasyfikowany na miejscu 9-16. Występujący w grze podwójnej Przemek Dosz wraz z Sebastianem Musiałem, zajął miejsce 17-32.

W grze mieszanej Magda grając z Adamem Dudzicz zajęli miejsce 17-32. Katarzyna i Przemek odpadli w pierwszej rundzie. Jak powiedział nam szkoleniowiec luzińskich tenisistów, zawodnicy zagrali na miarę swoich możliwości. W punktacji współzawodnictwa sportowego młodzieży uzdolnionej prowadzonej przez ministerstwo sportu zdobyliśmy 22 punkty. Jest to trzeci wynik wśród juniorów w województwie.