Blisko 400 zawodników rywalizowało w Luzinie podczas Pucharu Polski XCM oraz Mistrzostwa Pomorza LZS w MTB

W minioną niedzielę 28 marca w Barłominie k. Luzina zainaugurowała tegoroczna edycja MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. Start i meta zawodów, które odbywały się z zachowaniem obecnie panującego reżimu sanitarnego, znajdowała się na terenie gościnnej Stajni Barłomino.
W imprezie uczestniczyło blisko 400 zawodników z terenu całej Polski. Chętnych było zdecydowanie więcej, ale limit uczestników został ustalony z Policją i Sanepidem.
Zawodnicy ścigali się na wymagającej trasie terenami Nadleśnictwa Strzebielino na odcinku: SPEED – 33 km (1 pętla) – MEGA – 59 KM ( 2 pętle)
W ramach imprezy prowadzona była klasyfikacja Pucharu Polski XCM oraz Mistrzostw Pomorza LZS. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył m in. Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino oraz Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino i prezes Pomorskiego LZS
Najlepszy wynik wśród mieszkańców Luzina osiągnęła Joskowska Iwona, która zajęła 3 miejsce na dystansie Speed.
Impreza została dofinansowana przez GOSRiT Luzino ze środków Gminy Luzino oraz pomorskie LZS ze środków Samorządu Województwa pomorskiego.

Kolejne zawody cyklu odbędą się 15 maja br. w Szemudzie.