Brązowy medal w futsalu chłopców

W poniedziałek  04.12.2017 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Futsalu Chłopców.

                Na zawody stawiło się siedem zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna rywalizowała w grupie B z Kostkowem i Rumią. Do grupy A rozlosowane zostały szkoły z Wejherowa, Bolszewa, Redy i Szemuda. W pierwszym meczu grupowym drużyna ze szkoły w Luzinie zmierzyła się z Kostkowem. Mimo optycznej przewagi i prowadzenia 2:0, ostatecznie przegrała mecz 3:2, tracąc bramki w końcówce meczu. W kolejnym meczu nasi zawodnicy zremisowali z Rumią 1:1 i dzięki lepszemu bilansowi bramek awansowali do półfinału z drugiego miejsca w grupie. W półfinale piłkarzom z Luzina przyszło się zmierzyć z Wejherowem, które zajęło pierwsze miejsce w grupie A. Mimo wielu sytuacji do zdobycia bramki nie udało się pokonać bramkarza drużyny przeciwnej i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, które niestety przegraliśmy 3:2. W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy drużynę z Szemuda 2:0.

Skład zespołu: Kacper Miotk, Łukasz Michałek, Łukasz Mielewczyk, Wiktor Droździel, Szymon Landowski, Beniamin Damps, Mikołaj Nastały, Mateusz Grubba, Kacper Bornowski, Maciej Kleba, Szymon Gibowicz.