Chopina Wejherowo wygrywa z Wikęd Luzino w meczu na szczycie w Luzińskiej Lidze Halowej

W poniedziałek 28 stycznia br w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, odbył się zaległy mecz 10 kolejki spotkań LLH, w którym Chopina Wejherowo zmierzyło się z dotychczasowym liderem rozgrywek Wikęd Luzino. Mecz przy pełnych trybunach, jeszcze przed rozpoczęciem wyzwalał wiele emocji, tym bardziej, że było to spotkanie o fotel lidera rozgrywek.

Po przywitaniu obu zespołów rozpoczęliśmy spotkanie. Pierwsi do ataku ruszyli zawodnicy Chopina, którzy już w 5 minucie spotkania objęli prowadzenie, w sytuacji kiedy dwaj zawodnicy z Wejherowa wyszli sam na sam z Dominikiem Składowskim i po podaniu na pustą bramkę  Dawid Łaga strzelił na 1-0. W drugiej połowie oglądaliśmy jeszcze kilka super akcji, ale bramka już nie padła.

Po rozpoczęciu drugiej połowy do ataku ponownie rzucili się zawodnicy z Wejherowa, co dało im drugą bramkę, którą ponownie strzelił Dawid Łaga. Po tej bramce zawodnicy Chopina podbiegli do trybun i zrobili tzw. kołyske dla kolegi, któremu urodziło się dziecko – serdecznie gratulujemy z okazji narodzin dziecka. Cztery minuty później najładniejsza akcja całego zespołu Chopina, który wymienił podania z pierwszej piłki od bramkarza aż do Maćka Szymańskiego, który podwyższył wynik na 3-0. W 38 minucie honorową bramkę dla Wikędu zdobył Jacek Wicon z przedłużonego rzutu karnego. Po tej bramce Wikęd chciał jak najszybciej odrobić straty i wycofał bramkarza, a lotnego bramkarza zagrał Michał Dąbrowski, i po jednej z takich akcji zawodnicy z Luzina stracili piłkę a ta powędrowała do Dawida Łagi, który nie zastanawiając się uderzył piłkę z 38 metrów, przelobował bramkarza i ustalił wynik spotkania na 4-1 (najładniejsza bramka 10
kolejki)

Już w sobotę ostatnia kolejka spotkań Luzińskiej Ligi Halowej na którą serdecznie zapraszamy od godziny 17:00

Po meczu organizator Adam Olejniczak powiedział: Dziękuje drużynom, za zagwarantowanie  super widowiska i walki. Mecz od początku był bardzo ostry i zacięty,widać nawet po kartkach, bo aż 9 żółtych i jedna czerwona, ale dla oka był bardzo wyjątkowy. Gratuluje zespołowi Chopina zwycięstwa w tym spotkaniu za walkę o każdy skrawek boiska, tylko pamiętajcie, że musicie wygrać lub zremisować ostatni mecz z 4 Pory Roku żeby cieszyć się ze zwycięstwa w lidz.. Zespołowi Wikędu również dziękuje za super widowisko i za super mecze  podczas całej ligi. Kibicom dziękuje za liczne przybycie na to widowisko i za doping. Już zapraszam wszystkich na ostatnią kolejkę spotkań Luzińskiej Ligi Halowej oraz na dwudniowy Turniej o Puchar Prezesa LZS, który odbędzie się już  9-10 luty br. Zapisy trwają do 6 lutego

Info: Adam Olejniczak