Czwarta liga „RWS Investment Group”: Lechia II Gdańsk – Wikęd Luzino 2:2

Wikęd Luzino  po dwóch kolejnych porażkach, zdobył jeden punkt w Gdańsku, remisując z rezerwami Lechii 2:2. W tym meczy trener Tomasz Broner po raz kolejny postawił na doświadczony skład,  w którym na placu gry, w barwach naszego klubu, nie było żadnego juniora. Po przeciwnej stronie w barwach Biało-Zielonych, zagrała praktycznie sama młodzież, w tym absolwent SP Kębłowo, mieszkaniec Zelewa, Adrian Petk, który w tym meczu nosił opaskę kapitana.

Ten zacięty mecz lepiej zaczęli młodzi gdańscy piłkarze, którzy w 16 minucie wyszli na prowadzenie. Goście za sprawa bramki zdobytej przez Krystiana Opłatkowskiego, w 25 minucie doprowadzili do remisu, który utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron mecz się zaostrzył, czego efektem było aż 5 żółtych kartek w przeciągu pierwszych 13 minut drugiej części meczu. Z tej wymiany ciosów lepiej wyszli gospodarze, którzy za sprawą Egy Maulana vikri w 66 minucie wyszli na prowadzenie.

Punkt dla Wikędu w 80 minucie uratował stoper, Radosław Robakowski.

Kolejny mecz Wikęd zagra na własnym stadionie w sobotę 7 września o godz. 16.00 z rezerwami Arki Gdynia.