Fatalny początek sezonu Wikędu

IV Liga „RWS INVESTMENT GROUP”: KTS-K Wikęd Luzino – Gwiazda Karsin 0:3

Fatalnie rozpoczęli nowy sezon zawodnicy Wikedu Luzino, którzy przegrali na własnym boisku z beniaminkiem , Gwiazdą Karsin 0:3.    Luzinianie kończyli ten mecz w „9” . W 50’ drugą żółtą kartką za bezsensowny faul w środkowej strefie boiska został ukarany Kowalski , który nie pierwszy raz musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki. Drużynę osłabił również Regulski, który w 63’ otrzymał czerwony kartonik za faul taktyczny.

Trener Tomasz Broner postawił dzisiaj na starszych zawodników, wystawiając pierwszą „11” złożoną z samych doświadczonych piłkarzy. Od pierwszej minuty w polu widzieliśmy tylko 1 młodzieżowca, wychowanka GOSRiT Luzino, Konrada Formele, niespełna 16 latek zadebiutował tym meczem w dorosłej piłce  oraz wypożyczonego z Bałtyku Gdynia bramkarza Tycjana Smolaka.

Pierwsza połowa meczu przebiegała , niespodziewanie , pod dyktando beniaminka z Karsina, który swoją przewagę udokumentował w 32 minucie. Był to jedyny gol, jaki zobaczyliśmy w pierwszych 45 minutach.

Po zmianie stron  odważniej zaatakował Wikęd. Najbardziej widoczny w tym czasie był Dawid Siebert, młodzieżowiec wprowadzony na boisko za Jacka Wiconia już w 29’. To po jego dośrodkowaniach trzy bardzo dobre sytuacje do zdobycia gola miał Opłatkowski, ale tym razem najlepszy strzelec Wikędu, fatalnie pudłował.

Od 50’ minuty Wiked musiał sobie radzić już w „10”, ale o dziwo to najlepszy okres gry naszej drużyny, który nie zakończył się jednak  zdobyciem żadnej bramki.  Na 20 minut przed końcem gospodarze musieli sobie radzić już w „9”. Tą sytuacją zaskoczeni byli nawet goście, którzy długo odnajdywali się w nowej, korzystnej dla nich, sytuacji. Mimo gry w osłabieniu to Wikęd, przez moment,  był groźniejszy, ale bardzo dobre dośrodkowania w pole karne gości , najlepszego w drużynie z Luzina, Sieberta, nie kończyły się strzałami. Czym bliżej końca spotkania, tym co raz groźniejsi byli goście, którzy w ostatnich minutach meczu strzelili jeszcze dwie bramki zmęczonym i osłabionym Luzinianom i spotkanie zakończyło się wysoką porażka Wikędu 0:3.

Za tydzień nasz zespół wybiera się do Gdańska, na mecz z rezerwami Lechii Gdańsk

Skład Wikęd Luzino: Smolak- Borski, Lisewski, Kowalski, Regulski – Formela (46’ Maciej Kożyczkowski), Mienik, Wicon ( 23’ Siebert), Zazdrowski (61’ Murakowski), Czoska – Opłatkowski