Ferie z GOSRiT Luzino

Ferie z GOSRiT Luzino

Za nami dwa tygodnie zimowych ferii, podczas których GOSRiT Luzino przygotował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa oferta zajęć dla najmłodszych, którzy przez całe ferie na luzińskiej hali mogli aktywnie spędzić wolny czas. Pani Sabina Rozmarynowska, której pomagali Monika Drabik i Adam Olejniczak codziennie dbali, aby dzieci się nie nudziły. Uczestnicy tych zajęć brali udział w m in. w spotkaniu z Policją, luzińskim OSP, były też gry planszowe, wspólne oglądanie filmów, zajęcia sportowe, w tym lekcję kickboxingu, gry i zabawy i wiele innych atrakcji. Na zakończeniu odbyła się dyskoteka, po której wszystkie dzieci otrzymały z rąk organizatorów oraz Piotra Klecha- dyrektora GOSRiT, pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez GOSRiT Luzino i Punkt Gastronomiczny KOGUTEK.

Ponadto ponad 180 młodych adeptów futbolu uczestniczyło w obozach dochodzeniowych, które odbywały się na naszych obiektach. W tym czasie brały one udział w kilku treningach dziennie. Najmłodsi z nich, podopieczni trenera Tomasza Joryna mieli również zorganizowany wyjazd na basen. Z tej formy zajęć skorzystały III-ligowe piłkarki, juniorki, podopieczni trenera Piotra Jasielskiego z GOSRiT 2006 , najmłodsi zawodnicy GOSRiT 2009/10 oraz sekcja kickboxingu. Pozostałe nasze zespoły w tym czasie trenowały ze zwiększona częstotliwością.

Na luzińskim Orliku mimo mrozu spora grupa dzieci brała udział w grach, zabawach i turniejach, przygotowanych przez Animatora, Rafała Freitaga. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli liczyć na ciepłą herbatę oraz nagrody.

W czasie ferii odbyły się też ogólnodostępne turnieje dla „Dzikich Drużyn” Na luzińskiej Hali.

Ponad 150 młodych sportowców brało również udział w zgrupowaniach. Luzińskie drużyny brały udział w obozach: GOSRiT 2008 był w Niechorzu, GOSRiT 2005/06 w Darłowie, juniorzy starsi i młodsi w Jezierzycach , a sekcja sportów walki w Lini.

Przez całe ferie na luzińskiej hali odbywały się też zajęcia sportowe skierowane do uczniów gimnazjum. Codziennie mogli oni skorzystać z zajęć z innych dyscyplin sportowych. Na zakończenie ferii drużyna juniora młodszego uczestniczyła w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w dalekim Mikołowie ( woj. Śląskie), gdzie podopieczni trenera Pawła Radeckiego mieli okazję rywalizować z najlepszymi drużynami halowej odmiany piłki nożnej w kraju. Mimo, że nasz zespół nie odniósł tam sukcesu to sam udział w imprezie i rywalizacji z najlepszymi, na pewno będzie procentować w przyszłości. W sumie z oferty sportowej w trakcie ferii skorzystało blisko 500 uczestników.

Zdjęcia z ferii z GOSRiT Luzino: https://www.facebook.com/pg/gosritluzino1/photos/?tab=album&album_id=1842067309157320