FIGHTERS TEAM I DRĘTWE KOMARY ZWYCIĘZCAMI SZKOLNEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Zakończyła się już III edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Halowej, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w lidze udział wzięło 14 drużyn, czyli niemal 100 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie. Po feriach zimowych rozegrane zostały dwie ostatnie kolejki Ligi „SP 2”, które zdecydowały o ostatecznej kolejności. Wyniki przedstawiały się następująco:

IV Kolejka – 13.02.2018r. Wyniki
1 FC EUROTRAMPY – FIGHTEARS TEAM 0:0
2 FC DZIKI – FARMERZY 6:0
3 FC PEPSI – FC SPARTAN 9:1

V Kolejka – 20.02.2018r. Wyniki
1 FAMERZY – FC SPARTAN 0:0
2 FIGHTEARS TEAM – FC DZIKI 4:1
3 FC DZIKI – FC EUROTRAMPY 13:0

Po pięciu kolejkach zmagań najlepszym zespołem okazał się Fighters Team, który jako jedyny w swoim składzie oprócz zawodników miał również zawodniczki. Na drugim miejscu uplasowały się FC Dziki, a na trzecim FC Pepsi.

Tabela przedstawiająca klasyfikację końcową Ligi SP 2:

Nazwa zespołu Bilans bramkowy Ilość punktów Miejsce
FIGHTEARS TEAM 18:7 12 I
FC DZIKI 34:5 12 II
FC PEPSI 17:11 9 III
FAMERZY 5:4 3 IV
FC SPARTAN 7:28 3 V
FC EUROTRAMPY 5:21 0 VI

Dnia 27.02.2018r. zostały rozegrane mecze o miejsca Szkolnej Ligi „Gimnazjum”. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Cwaniaczków z PKSu i Magical. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i zwycięzce meczu wyłoniły rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy drużyny Magical i to oni zajęli trzecie miejsce. Natomiast w meczu o pierwsze miejsce Drętwe Komary pokonały Kombajny Sołtysa 5:1

Wyniki meczów finałowych:

Mecze o miejsca finałowe Nazwy drużyn Wyniki
Mecz o I miejsce KOMBAJNY SOŁTYSA- DRĘTWE KOMARY 1:5
Mecz o III miejsce CWANIACZKI z PKSu – MAGICAL 1:1 (k 1:2)
Mecz o V miejsce ŻABA FC – I JUST FC 0:9
Mecz o VII miejsce GANG ŚWIEŻAKÓW – DZIECI DZIKIEGO 5:2

Tego samego dnia odbyło się również uroczyste zakończenie III edycji Szkolnej Ligi Halowej Piłki Nożnej, którą organizowali nauczyciele WF: Grzegorz Semak i Karol Pionke. Po trzy najlepsze drużyny z każdej ligi otrzymały pamiątkowe puchary i medale, które wręczali dyrektor GOSRiTu Luzino Piotr Klecha i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr2 w Luzinie Michał Myślisz. Na koniec spośród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. Najlepszym strzelcem ligi „SP 2” został Szymon Skurat, który strzelił swoim rywalom łącznie 15 bramek. W grupie uczniów z Gimnazjum najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Beniamin Damps, który na swoim koncie zgromadził 18 bramek.

Pan Piotr Klecha oprócz medali i pucharów ufundował również nagrodę specjalną dla drużyny, która uzbiera najwięcej głosów w facebookowym konkursie na najzabawniejszą nazwę. Konkurs ten wygrała drużyna Cwaniaczków z PKSu, która uzbierała ponad 80 lików.