GOSRiT 2008 Luzino – podsumowanie 2017 roku

 Trener Tomasz Kotwica podsumował mijający rok

Drużyna GOSRITU LUZINO z rocznika 2008 treningi rozpoczęła 1 sierpnia. Od tego sezonu zwiększyliśmy liczbę jednostek treningowych w tygodniu do trzech. W okresie 12-18 sierpień chłopcy przebywali na obozie piłkarskim w Jezierzycach, gdzie trenowali 3-4 razy dziennie. Oczywiście nie zabrakło również czasu na relaks w basenie czy odnowie biologicznej. Po powrocie przygotowywaliśmy się do pierwszego turnieju, który rozegraliśmy w Baninie dnia 10 września. Tydzień później drużyna zadebiutowała w ligowych rozgrywkach E2 Orlik. W kolejny weekend graliśmy w Turnieju w Luzinie organizowanym przez Trenera rocznika 2007 Mateusza Cytryniaka. Grając z rok starszymi zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej niż w lidze.

Dwa kolejne turnieje w ramach rozgrywek ligowych odbyły się dnia 7 października (Gościcino) oraz 12 listopada (Bojano). Były to znacznie lepsze mecze w wykonaniu zawodników niż w pierwszym turnieju w Lęborku. Jednak niezła, a momentami bardzo dobra gra zespołu nie zawsze przekładała się na wyniki. Cieszyć za to może fakt, iż chłopcy, którzy regularnie trenują robią systematyczne postępy we wszystkich aspektach piłkarskiego rzemiosła. Trzeba przyznać, że drużynę nie omijały kontuzje oraz choroby (4 wiodących zawodników ma przypadłość zapalenia kości piętowych) co jest niestety zupełnie normalne w tym wieku.

Na zakończenie rundy drużyna rozegrała dwudniowy turniej halowy w Baninie. Pierwszy dzień to duża nerwowość w poczynaniach chłopców, natomiast mecze rozegrane w niedzielę były o niebo lepsze. Pokazuje to, że oprócz umiejętności czysto piłkarskich musimy też pracować nad odpowiednią mentalnością i podejściem do rywalizacji sportowej.

W drużynie doszło do sporych zmian personalnych, kilku chłopców już przed sezonem zdecydowało się na inny rodzaj aktywności poza szkolnej i opuściło nasze szeregi. Doszło kilku nowych chłopców, którzy od początku pokazują dużą ochotę do nauki i pracy co dobrze wróży na przyszłość.

Ważną informacją jest powiększenie się sztabu szkoleniowego o osobę Jakuba Drabika. Były zawodnik GOSRiT -u Luzino i wychowanek klubu szybko zakończył swoją przygodę piłkarską z powodu ciężkiej kontuzji kolana i zdecydował się na rolę trenera asystenta co łączy z pracą w zawodzie strażaka. Życzymy powodzenia.

W nowym roku mamy w planach start w kilku turniejach halowych. Zaczynamy już 13 i 14 stycznia turniejem Kaszub Cup w Luzinie!

Ponadto będziemy trenować jeszcze ciężej, aby każdy z chłopców indywidualnie stawał się coraz lepszy z treningu na trening co przełoży się na poziom gry całego zespołu.