GOSRiT 2009 Luzino na turnieju Deichamann w Gdyni

W ubiegłą sobotę na boiskach w Gdyni Witominie rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiego turnieju Deichmann w kategorii U-9. Do gry zgłosiły się drużyny z wielu klubów naszego regionu, m.in. Jedynka Reda, Bałtyk Gdynia, KP Gdynia, Football Academy Trójmiasto, AP Banino, Salos Rumia, Błękitni Wejherowo, które reprezentują przydzielone im narodowe drużyny. Naszym zespołom GOSRiT Luzino przydzielono drużyny Szwecji i Brazylii. Po dwa mecze rozegrały nasze drużyny na inaugurację: Brazylia pokonała 3:1 Danię i przegrała 0:2 z Francją, natomiast Szwecja źle weszła w turniej przegrywając pierwszy mecz 2:5 z Litwą, później zagrała lepsze spotkanie, ale silnemu rywalowi nie udało się strzelić gola i przegraliśmy 0:1 (Peru). W tą sobotę następna odsłona turnieju, zagramy po trzy spotkania. Szwecja z silnymi drużynami z Redy (niepokonani do tej pory – Islandia i Czechy), a stawkę uzupełni Holandia. Natomiast Brazylia zagra z Gracją, Urugwajem i Hiszpanią. Do rozegrania pozostało jeszcze ponad 10 spotkań i finały, a turniej potrwa do czerwca.

Rozgrywki można śledzić na kochamsport.pl miasto Gdynia.

Skład Brazylii: Wojtek Jagusiak (G), Kacper Andrychowski, Szymon Wasielke, Kordian Kleba, Olaf Radtke, Ksawery Trepczyk, Mikołaj Janca, Filip Marcinkowski, Olek Kunkel.

Skład Szwecji: Bartłomiej Joryn (G), Arkadiusz Bullamann, Szymon Kendziora, Adam Plichta, Mateusz Kieliński, Jakub Krefta, Paweł Chejda, Dawid Odwrot, Filip Półtorak.

Trener drużyn: Tomasz Joryn