GOSRiT 2009 Luzino powalczy w finale Gryffin Lotos Cup

W sobotę 11 stycznia odbędzie się kolejny turniej III edycji LOTOS Griffin Cup – turnieje halowe o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN. Zawody odbędą się w gościnnych progach miejscowości Trąbki Wielkie. Przed nami turniej finałowy dla rocznika 2009. Zwycięzca pojedzie na ogólnopolski finał do Warszawy, gdzie stawką rywalizacji będzie Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wśród 16 ekip, które wywalczyły  awans do tego finału są młodzi zawodnicy GOSRiT 2009/10 Luzino, którzy powalczą o zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju już pod wodza nowego trenera, Pawła Radeckiego

Miejscem rozgrywek będzie Hala Sportowa w Trąbkach Wielkich przy ul. Sportowej. Do walki o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN stanie 16 zespołów z całego województwa, które zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej grupy do dalszej fazy awansują po dwie najlepsze drużyny, które utworzą zestaw par 1/8 finału. Udział wezmą gospodarz turnieju, drużyny wyłonione w drodze eliminacji, które odbyły się w Kosakowie i Wejherowie oraz zespoły wytypowane przez pion szkolenia Pomorskiego ZPN.

W dniu 7 stycznia w siedzibie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzono losowanie. Do grupy A z numerem pierwszym został przypisany gospodarz turnieju Sokół Ełganowo. Następnie wylosowane drużyny przydzielano kolejno do każdej z grup A, B, C, D. Materiał filmowy z losowania można obejrzeć na naszym profilu Facebook.

Grupa A: Sokół Ełganowo, Gryf Tczew, SI Arka Gdynia, Radunia Stężyca
Grupa B: AP Jedynka Reda, Byki Słupsk, JFA Przechlewo, GOSRiT Luzino
Grupa C: U2 Bytów, Gedania Gdańsk, Lechia Gdańsk, Stal Jezierzyce
Grupa D: Sztorm Kosakowo, DSPN Kwidzyn, Escola Pruszcz Gdański, Błękitni Wejherowo

Półfinały, finał i mecz o trzecie miejsce będą trwać 15 minut. Pozostałe spotkania rozgrywane będą w czasie 10 minut.

Regulamin i Harmonogram znajdują się tutaj ​DOC || ​PDF

Organizator zapewnia obsługę medyczną, obsługę sędziowską, dyplom dla każdej drużyny, medale i puchary dla trzech pierwszych drużyn oraz nagrody indywidualne i statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców oraz najlepszego bramkarza. Zapewniamy też drobny poczęstunek dla każdego uczestnika. Ubezpieczenie zawodników spoczywa na klubach.

Sponsorem tytularnym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.