GOSRiT / SP1 Luzino drugą siłą na Pomorzu

Dziewczęta  reprezentujące GOSRiT Luzino oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Luzinie  ze srebrnym medalem  Finału Wojewódzkiego XVIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U12 dziewcząt.

W poniedziałek 16 kwietnia na Stadionie MOSiR w Gdańsku 15 drużyn przystąpiło do eliminacji. Los sprawił, że uczennice z SP1 Luzino spotkały się w grupie z dobrze im znanymi ze sparingów, zawodniczkami z Pucka i z Sierakowic. Oba mecze udało się pewnie wygrać, co dało awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. Tam czekały już piłkarki z Tuchomia, które wysoko postawiły poprzeczkę, lecz to  zawodniczki z Luzina kontrolowały mecz, strzelając 3 bramki po pięknych akcjach zespołowych. W półfinale dziewczęta rozegrały dramatyczny mecz z  Pogoń Walichnowy, gdzie po akcji królowej strzelczyń turnieju (23 bramki), Luzinianki przegrywały jedną bramką.  W drugiej części spotkania, dzięki ambitnej grze, po bramce Zuzi Dąbkowskiej udało się doprowadzić do remisu, a następnie strzelić na minutę przed końcem bramkę decydującą (Wiktoria Domańska). Półfinał był bardzo wyrównany i kosztował wiele sił, na uwagę zasługuje postawa  Samueli Landowskiej (bramkarka turnieju), która kilkukrotnie ratowała zespół przed utratą bramki, w tym popisując się efektowną paradą.

W finale młode piłkarki  były już wyczerpane, drużyna  SP Kalisz bardzo szybko strzeliła dwa gole i pomimo trafienia bramki kontaktowej, po stracie kolejnej,  nie udało się już doprowadzić do remisu. Do Warszawy na Finał Krajowy pojadą dziewczęta z SP w Kaliszu. Nie zmienia to jednak faktu, że piłkarki GOSRiT / SP 1 Luzino  zaprezentowały się bardzo dobrze, zostawiły wiele serca na boisku i pokazały, że dziewczęta też potrafią grać w piłkę nożną.  W nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w województwie, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Luzinie ufundował zawodniczką wyjazd do kina.

Skład GOSRiT / SP1 Luzino: Samuela Landowska – Honorata Kankowska, Marta Gelinska, Zuzanna Dąbkowska, Wiktoria Domańska, Michalina Dąbkowska, Anita Hinc, Wiktoria Babińska.  Trener: Maksym Graczyk, II trener –  Magda Kołacz

 

Faza grupowa

GOSRiT Luzino – SP Sierakowice 6:2

GOSRiT Luzino – Kaperki Puck 6:0

Ćwierćfinał

GOSRiT Luzino – SP w Tuchomiu 3:0

Półfinał

GOSRiT Luzino – Pogoń Walichnowy  2:1

Finał
GOSRiT Luzino – SP Kalisz 2:4