Grad bramek w pierwszej kolejce spotkań Luzińskiej Ligi Halowej

Po emocjach związanych z Międzynarodowym Turniejem Kaszub dla rocznika 2009, na Halę Widowiskowo – Sportową im. Marszałka Płażyńskiego wybiegli zawodnicy Luzińskiej Ligi Halowej . Tegoroczne rozgrywki organizują:  Adam Olejniczak i Oskar Marszał.

Pierwsza kolejka przyniosła wiele emocji i grad bramek, bo w sześciu meczach padło aż 55 bramek.

W pierwszym spotkaniu siedmiokrotny zwycięzca Ligi KTS-K Luzino, spotkało się z Kombajnami Sołtysa. Jednostronne spotkanie, skończyło się wynikiem 12-0 dla KTS-K. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Wojciech Kalkowski, Łukasz Michałek x4, Maksym Graczyk x4, Piotr Jasielski x2 oraz Marcin Henning Mecz na sport.video

W drugim meczu zobaczyliśmy spotkanie KS Kaszuby – Niko Reklamy. Mecz był bardzo ciekawy, zobaczyliśmy dużo strzałów i aż 8 bramek, a mecz zakończył się wynikiem 4-4. Bramki zdobyli – dla Kaszub : Damian Bojka x2, Tomasz Neubauer x2 – dla Niko -> Marcin Ribakowski x2, Mateusz Białk oraz Krystian Klawikowski

Na trzeci mecz wybiegli zawodnicy Golden Team oraz Poldekor, w tym meczu mogliśmy zobaczyć akcja za akcję ale skuteczniejsi zostali zawodnicy Golden Team, którzy wygrali mecz 6-1. Bramki w tym spotkaniu strzelili – Golden -> Bartek Pallach x2, Jakub Pieniążek, Mateusz Rhode x3

Do bardzo ciekawego i widowiskowego spotkania doszło w czwartym mecz w którym Stal Complex Łebno pokonał stałego bywalca ligi 4 Pory Roku aż 10-4. Bramki zdobyli – Stal -> Dominik Miotk x2, Artur Gruba, Patryk Miotk x5, Frederyk Cyman, Karol Kass – dla 4 Pory -> Bartek Lesiuk x2, Kamil Głodowski oraz Paweł Rompca Mecz na sport.video

W piątym mecz Błękitni Wejherowo zmierzyli się z Wikędem Luzino, to spotkanie to bramka za bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Błękitnych 3-2. W drugiej połowie lepiej zaczęli mecz zawodnicy Błękitnych, którzy strzelili bramkę na 4-2, po tej bramce do odrobienia strat ruszyli zawodnicy Wikędu, którzy najpierw doprowadzili do remisu a na 3 minuty przed końcem strzelili bramkę na

4-5 i zdobyli 3 pkt.

Bramki strzelili – Błękitni -> Piotr Grubowski x3, Tomek German – dla Wikędu -> Marcin Kędziora, Michał Dąbrowski x2, Mariusz Toruńczak oraz Adam Pipka .

Na najlepszy mecz musieliśmy czekać do ostatniego spotkania w którym wicemistrz ubiegłorocznej edycji Chopina Wejherowo, mierzyła się z bardzo młodym zespołem Albania Team. Spotkanie to lepiej rozpoczęli zawodnicy Albanii, którzy już w 2 min objęli prowadzenie, trzy minuty później mamy remis. W 18 minucie ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy Albanii. W drugiej połowie zmarnowane okazję Albanii wykorzystali wejherowianie, którzy w 22 minucie doprowadzili do remisu, a na 2 minuty przed końcem strzelili zwycięską bramkę na wagę na 3 pkt

Sponsorami tegorocznej Ligi są: Mariusz Stenka – Radny Gminy Luzino i Sołtys Wsi Barłomino, Konrad Zieliński – Dietetyk Kliniczny, Artur Semak – Masaż i Rehabilitacja, Restauracja Strefa – Łukasz Miotk, Akademia Piłkarska Karol Piątek, Sklep sportowy GL, GOSRiT Luzino, KTS-K Luzino