Grad medali luzińskich zawodników podczas Wojewódzkiej Senioriady LZS

W ubiegłą sobotę tj. 9.07.2022 r. odbyła się V Wojewódzka SENIORADA LZS w Skarszewach. Przedstawiciele  gm. Luzino  brali udział w siedmiu konkurencjach podzielonych na trzy kategorie wiekowe 55+, 65+ oraz 75+.

Zwyciężczyniami biegu na 50 metrów z przeszkodami w swoich kategoriach wiekowych zostały Pani Krystyna Dudziak oraz  broniąca tytułu Urszula Grzenkowicz. Trzecie miejsce wywalczyła Maria Białczak, która reprezentowała gminę również w marszu Nordic Walking zdobywając srebrny medal.

Dwukrotnie na podium stawała kolejna reprezentantka Pani Henryka Szpica, która wywalczyła pierwsze miejsce w  slalomie z piłkami do piłki nożnej oraz II miejsce w tenisie stołowym.

W konkurencjach rzutowych tj. rzut lotką do celu oraz rzucie ringo nasi zawodnicy również wrócili z medalami. I miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczył Pan Mieczysław Rejterada. W kategoriach kobiet  II miejsce wywalczyła dla nas Pani  Barbara Ziemann, poprawiając swoje ubiegłoroczny rezultat. Drugie miejsce w w/w konkurencji wywalczyła debiutująca w tegorocznej imprezie sportowej Pani Halina Schulz.  Pani Stefania Miller w tegorocznych zawodach wywalczyła wicemistrzostwo w rzucie ringiem.

W tym roku wyróżniono naszą reprezentację szczególnym  pucharem dla Najweselszej grupy seniorów. Tak więc, oprócz indywidualnych sukcesów nasi reprezentanci wrócili do domu ze wspólnym trofeum.