Grad medali zawodników KTS-K GOSRiT Luzino podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu

W dniach 26-29 maja w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów w formule kick-light, juniorów w formule kick-light, light i pointfighting oraz seniorskie MP w formułach light contact oraz pointfighting. Organizatorem tego mistrzowskiego turnieju była Jurajska Akademia Sportu oraz Polski Związek Kickboxingu przy współudziale Prezydenta Miasta Zawiercie.

W doborowej stawce ponad tysiąca kickboxerów z ponad 300 polskich klubów kickboxingu, znaleźli się zawodnicy KTS-K GOSRiT Luzino .Swoimi walkami oraz końcowymi wynikami potwierdzili przynależność do polskiej czołówki tego sportu w Polsce. Zawodnicy wspierani przez Gminę Luzino dali pokaz solidnego przygotowania, nienagannej techniki oraz walki o najwyższe laury. Efektem końcowym jest zdobycie przez Drużynę prowadzoną przez Rafała Karcz, Tomasza Hirsz i Paulinę Stenka 10 medali, w tym: 4 tytułów Mistrza Polski, 1 srebrnego medalu i 5 brązowych medali.

Tytuły Mistrzów Polski:
Zuzanna Kalbarczyk – seniorka do 60 kg pointfighting
Paulina Stenka – seniorka do 70 kg pointfighting
Żaneta Stenka – juniorka + 70 kg light contact
Agata Drewa – kadetka młodsza do 42 kg kick-light

Srebrny medal:
Żaneta Stenka – juniorka + 70 kg pointfighting

Brązowe:
Konrad Lenczewski – kadet młodszy do 52 kg kick-light
Julia Drewa – kadetka starsza + 65 kg kick-light
Zuzanna Kalbarczyk – turniej grandchampion pointfighting (open – bez podziału na kategorie wagowe)
Paulina Stenka – turniej grandchampion pointfighting (open – bez podziału na kategorie wagowe)

(wszyscy wymienieni KTS-K GOSRiT Luzino) oraz srebro w kat. light contact seniorek do 70 kg

Już dnia 3 czerwca odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem w Bałtowie. Staną tam do walki dzieci (od 7 roku życia) oraz kadeci w formułach pointfighting i light contact. Na te zawody wybiera się nasza Reprezentacja w 25 osobowym składzie.