Halowy Turniej Bùczki w niedzielę

Wyłonią najlepszych halowych bùczkarzy

W niedzielę w Bożympolu Wielkim odbędzie się Halowy Turniej Bùczki. Kaszubski sport w wersji na parkiecie cechuje się większą dynamiką, niż wariant na trawie. Na hali zmierzą się nie tylko zespoły z Ligi, ponieważ rozgrywki mają charakter otwarty.

Do gry mogą przystąpić zespoły liczące od trzech do sześciu zawodników bez względu na płeć i wiek. Organizatorzy zapewniają sprzęt oraz krótki instruktaż, można zatem wziąć udział w rywalizacji nawet nie znając zasad tej kaszubskiej gry. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 12:00, na godzinę przed należy zapisać się u organizatorów.

Będący liderem w Kaszubskiej Lidze Bùczki skład Òska Lëzëno zamierza wypróbować nowych zawodników, nie zamierza jednak traktować halowych mistrzostw jako gry towarzyskiej.

– Przygotowaliśmy kije trzeciej generacji, która łączy w sobie lekkość i wytrzymałość. Efekt osiągnęliśmy zmniejszając grubość, jednocześnie wykonując powierzchnię uderzeniową klejonymi kawałkami drewna z sękami układanymi w poprzek – mówi Tomasz Czapp z luzińskich Os. Entuzjazmu czarno-żółtych nie podziela Ekspert ds sprzętu Karol Kunikowski na co dzień trenujący w Gromówce Żukòwò:

– Bez sklejki, która wzmacnia spód, tak jak w kijach drugiej generacji, sprzęt będzie ulegał zniszczeniu.

Podczas turnieju swoje siły pokażą współorganizatorzy – zespół Night Shadows Wejrowò, który jest zainteresowany grą w Lidze od przyszłego sezonu. Gospodarz – Czôrné Pùjczi Strzebielëno będzie miał okazję nie tylko wypróbować rozwiązania na boisku, ale także sprawdzić się jako organizator, ponieważ jeden z ligowych turniejów rundy wiosennej odbędzie się właśnie u nich.

Bãdą karna z naji lidżi, bãdą karna z bùtna, mòżesz bëc téż Të! Òb zëmã bùczkarze nie spią 🙂

Opublikowany przez Kaszëbskô Liga Bùczczi Poniedziałek, 4 listopada 2019