Hatrick Karoliny Drewa daje 3 punkty GOSRiT Luzino

II liga kobiet: GOSRiT Luzino – KKP Chełmża 3:2

Br. Karolina Drewa 3

Dramatyczne okoliczności towarzyszyły ostatniemu tej jesieni meczowi naszych II ligowych piłkarek, które po zaciętym i twardym meczu pokonały silny fizycznie zespół KKP Chełmża 3:2, zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana. Już w 9’ za sprawą najlepszej na boisku, Karoliny Drewa, GOSRiT wyszedł na prowadzenie. W 25’ goście zdołali wyrównać. Po tym golu lepiej zaczęły grać zawodniczki z Chełmży, ale w 33 minucie ponownie zabłysła Drewa, która po raz drugi pokonała bramkarkę gości. Wynik 2:1 utrzymał się do końca 1 polowy.

Po zmianie  stron do zdecydowanego ataku ruszyły przyjezdne. Zawodniczki z Kujaw, zdecydowane mocniejsze fizycznie co rusz stwarzały sobie sytuacje pod bramką Kankowskiej. Nasza bramkarka mimo kilku groźnych sytuacji dała się pokonać tylko w 56’. Po tej bramce nadal groźniej atakowały piłkarki KKP, nasz zespół ograniczał się do nielicznych kontrataków, długo bramka wisiała w powietrzu. Znakomicie w tym czasie sprawowała się nasza bramkarka, która kilkakrotnie wychodziła obronna ręką z groźnych sytuacji. Na domiar złego w końcówce meczu, kontuzji nabawiła się ostoja defensywy, Maria Lińska i ostatnie 10 minut meczu musieliśmy radzić sobie w „10”. Po jej zejściu wydawało się, że padnie gol dla Chełmży. Na szczęście dla Luzinianek w doliczonym czasie gry ponownie błysnęła Drewa. Karolina zdecydowała się na kilkumetrowy rajd, który zakończyła pięknym strzałem z około 20 metrów, który znalazł drogę do siatki w samym okienku bramki gości. Po tej bramce wybuchła euforia na ławce rezerwowych GOSRiT-u oraz na trybunach, na których przybyła liczna publiczność.

Chwile później wzorowo prowadzący to spotkanie sędzia zakończył to spotkanie. Po tym meczu beniaminek z Luzina zakończył rundę jesienna na 7 miejscu.