Jakub Konkol na testach w Pogoni Szczecin

W dniach 2-3 listopada nasz zawodnik Jakub Konkol, na co dzień trenujący w drużynie juniora młodszego KTS-K GOSRiT/el professional Luzino pod okiem Pawła Radeckiegoprzebywał na testach sportowych w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Łęczyńskiego gra w CLJ U15, a więc na najwyższym szczeblu rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Dzięki warunkom stworzonym w Akademii w zespole jest 18 zawodników skupionych wyłącznie na piłce. Mieszkają oni wspólnie w bursie, chodzą do jednej klasy w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, w mikrocyklu tygodniowym zaliczając – włącznie z lekcjami wf i basenem – 13 treningów.

Na tle tak szkolonych rówieśników Kuba wypadł lepiej niż przyzwoicie, szybko przyswajając przekazywane podczas zajęć treści treningowe.

Kolejna szansa na pokazanie się nadejdzie być może wkrótce: trenerzy Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin zapowiedzieli, że na przełomie listopada i grudnia organizowane będą zapewne treningi i mecze testowe, do udziału w których będą zapraszani młodzi piłkarze z całej Polski, którzy chcą spróbować swoich sił w jednej z topowych szkółek piłkarskich w Polsce.