Juniorzy GOSRiT Luzino zagrali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu

W dniach 9-11.02.2018 roku w Mikołowie ( woj. Śląskie) juniorzy młodsi GOSRiT/el professional Luzino zagrali w finałowej rozgrywce Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Podopieczni trenera Pawła Radeckiego mieli tam okazje rywalizować z najlepszymi w Polsce drużynami specjalizującymi się w halowej odmianie piłki nożnej. Nie była to zbyt udana wyprawa dla naszej drużyna, która będąc najmłodszym zespołem imprezy, nie dość że musiała rywalizować z wyraźnie lepiej fizycznie prezentującymi się zawodnikami, to jeszcze specjalizującymi się w grze na hali.

Ostatecznie nasz zespól zakończył udział w mistrzostwach w rozgrywkach grupowych ( sklasyfikowany miejsca 9-16), rozkręcając się z meczu na mecz, gdzie najlepsze zawody rozegrali w ostatnim meczu z TAF Toruń ( 4 drużyna mistrzostw), przegrywając pechowo 4:5.

Najlepszymi zawodnikami z Luzina był strzelec 3 goli, jedyny zawodnik z rocznika 2001, Damian Splitthof oraz Łukasz Michałek. Obydwaj nie odstawali warunkami fizycznymi od innych piłkarzy, co widać było na boisku.

Udział młodzieży GOSRiT Luzino w finale Mistrzostw Polski już był wielkim wyróżnieniem dla naszego klubu i na pewno przyczyni się do rozwoju w Luzinie futsalu. Warto dodać, że mistrzem Polski została drużyna Rekord Bielsko Biała, juniorzy lidera Ekstraklasy Futsalu.

Skład GOSRiT/el professional Luzino:

Łukasz Michałek
Bartosz Wolski
Mateusz Gruba
Wiktor Droździel
Szymon Miotk
Szymon Landowski
Bartosz Szpakiewicz
Kacper Pocierznicki
Kacper Bornowski
Damian Splitthof
Mikołaj Nastały
Paweł Selonke
Krzysztof Bollin
Maciej Klebba

Trener Paweł Radecki