Kadra Pomorza U-14 dziewcząt: Okoń i Landowska zagrały w zwycięskim meczu

Kadra Pomorskiego ZPN U-14 dziewcząt wygrała w meczu kontrolnym z rywalkami z Zachodniopomorskiego ZPN 3:2.

W Słupsku na stadionie Gryfa Słupsk przy ul. Zielonej został rozegrany mecz sparingowy pomiędzy kadrami województw Pomorskiego ZPN i Zachodniopomorskiego ZPN.  W spotkaniu tym zagrały dwie zawodniczki GOSRiT Luzino: Zosia Okoń i Samuela Landowska, które walnie przyczyniły się do zwycięstwa pomorskiej Kadry. Nasze zawodniczki to podopieczne trenera Maksyma Graczyka i Sylwestra Piątka

Mecz został podzielony na trzy tercje po 25 minut. Pierwszą część meczu nasz zespół przegrywał 0:1. W drugiej tercji Pomorski ZPN wyszedł na prowadzenie po samobójczym trafieniu przeciwniczek oraz bramce Anieli Pęcak (AP KP Gdynia) W ostatniej części Zachodniopomorski ZPN wyrównał na 2:2, lecz ostateczny wynik ustaliła Zuzanna Grzywińska (Gryf Tczew) trafieniem na 3:2.

Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 3:2 (0:1, 2:1)

bramki: gol samobójczy, Aniela Pęcak(AP KP Gdynia), Zuzanna Grzywińska (Gryf Tczew)

Pomorski ZPN: Gniba Oliwia (Olimpico Malbork), Wodzińska Julia (Olimpico Malbork), Grzywińska Zuzanna (Gryf Tczew), Adamska Kinga (UKS GAP Bruskowo Wielkie), Łapińska Oliwia (Pogoń Tczew), Świdwińska Wanesa (Pogoń Tczew), Abe Nina (Błękitni Wejherowo), Rykowska Nikola (Błękitni Wejherowo), Kosyn Maja (Błękitni Wejherowo), Okoń Zuzanna (GOSRiT Luzino), Landowska Samuela (GOSRiT Luzino), Tanajno Wiktoria (AP LG Gdańsk), Ignatowicz Julia (AP LG Gdańsk), Wyszomierska Julia (AP LG Gdańsk), Pęcak Aniela (AP KP Gdynia), Pettke Małgorzata (Amator Kiełpino), Pipórka Weronika (Amator Kiełpino), Pelowska Patrycja (Lider Rychnowy), Turzyńska Joanna (Chojniczanka Chojnice), Kujawska Izabela (KS Skorzewo)

W tym sezonie wojewódzkie kadry będą rywalizować w kategorii U-14 (rocznik 2006 i 2007). Nie będzie rozgrywek dedykowanych dla kadr U-16. Rozgrywki Reprezentacji WZPN Trampkarek U-14 w Piłce Nożnej Kobiet im. Ireny Półtorak będą rozgrywane w zmienionej formule. Odchodzi się od systemu grupowego, w którym grano systemem każdy z każdym (w sumie sześć spotkań). Zastąpią go cztery turnieje makroregionalne, dwa jesienią i dwa wiosną. Nasz makroregion tworzą drużyny: Podlaski ZPN, Kujawsko-Pomorski ZPN, Zachodniopomorski ZPN i Pomorski ZPN. W czasie każdego z turniejów drużyny rozegrają po trzy spotkania (każdy z każdym). Czas gry to 2×20 minut. Dwa mecze odbywać się będą w sobotę i jeden w niedzielę.

Pierwszy turniej odbędzie się w Łomży w dniach 20-22 września. Drugi turniej zaplanowano na 18-20 października i jego gospodarzem będzie Pomorski ZPN.

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.