Kaszubskie Towarzystwo Sportowo Kulturalne z Luzina liderem projektu Erasmus +

W dniach 7-9.02.2018 na obiektach GOSRiT w Luzinie odbyło się pierwsze spotkanie w projekcie „SPORT 4 ALL” w ramach programu ” Partnerstwa sportowe i partnerskie”, Erasmus +. W projekcie, gdzie liderem jest działające przy GOSRiT Luzino, Stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne uczestniczą organizację z 5 krajów, liderów w swoim regionie w prowadzaniu innowacyjnych projektów skierowanych do dzieci i młodzieży z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego programu, który  będzie miał na celu walkę z wykluczeniem społecznym w sektorze sportu i będzie rozwijany w oparciu o kompleksowe, oparte na badaniach i  na dobrych praktykach ze wszystkich uczestniczących krajów.

W projekcie uczestniczą przedstawiciele : Polski, Cypru, Rumunii, Turcji i Serbii, które odgrywają strategiczną rolę w dziedzinie sportu

Cypr reprezentowali przedstawiciele profesjonalnego klubu piłkarskiego AEL Limassol w osobach dyrektora wykonawczego Dimitrisa Giannelis i dyrektor akademii Christosa Pantelis. Z Serbii przyjechali wykładowcy akademiccy z Uniwersytetu w Belgradzie. Z Rumunii i Turcji mieliśmy okazje gościć przedstawicieli ponadregionalnych NGO, zajmujących się organizacją wydarzeń i akcji sportowych. Luzino reprezentowali Piotr Klecha – dyrektor GOSRiT Luzino oraz trener Paweł Radecki.

Kolejnym etapem projektu, będzie marcowe spotkanie ponownie w Luzinie, podczas, którego wypracowane zostaną innowacyjne sposoby promowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzież oraz ich integracji społecznej poprzez sport.

Podsumowanie projektu nastąpi we wrześniu w Limassol na Cyprze.

Liderowanie w tym projekcie jest dużym wyróżnieniem dla luzińskiego klubu, którego działalność zrobiła na gościach  z zagranicy wielkie wrażenie