Kolejna piłkarska sobota na luzińskim Orliku

Takie weekendy możemy mieć co tydzień! Kolejna piłkarska sobota za nami!

W południe pierwszy sobotni sparing rozegrały najmłodsze   zawodniczki GOSRiT Luzino  z roczników 2006-2009. Na Orliku w Luzinie zmierzyły się z chłopcami GOSRiT Luzino 2007 (z powodu turnieju w niepełnym składzie). Gra stała na wyrównanym poziomie, padło wiele ładnych bramek, ale też kilka samobójów. Więcej bramek strzeliły dziewczyny, ale z wygranej o jedno trafienie cieszyli się chłopcy! 😉 Ze wspólnego meczu zadowoleni byli wszyscy, więc z pewnością mecz do powtórzenia! Na uwagę zasługuje błyskotliwy rajd zakończony bramką najmłodszej na boisku Patrycji Miotk urodzonej w 2009 roku!!!

➡️Skład juniorek GOSRiT: Samuela Landowska, Ania Klas, Patrycja Miotk, Karolina Grądzka, Wiktoria Domańska, Wiktoria Babińska, Michalina Dąbkowska, Zuzanna Dąbkowska, Anita Hinc, Honorata Kankowska.

O 16 przyszedł czas na kolejny sparing naszych zawodniczek, tym razem z rocznika 2005-2007. Na orliku w Luzinie, dziewczyny zagrały z Kaszuby Połchowo. Na to spotkanie z zaproszenia skorzystały zawodniczki GOSRiT Luzino – III Liga Kobiet – Andżelika Kotłowska oraz Bernadetta Landowska. Podzieliliśmy się na dwie grupy, z których starszą poprowadził trener Sylwester Piątek, a młodszą „tymbark-ową” Maksym Graczyk. Z początku wyrównany sparing, z biegiem czasu wyraźnie przebiegał po naszej myśli. Cieszy forma naszych zawodniczek i ilość zdobytych bramek, ale należą się też brawa zawodniczkom z Połchowa, które przyjechały w okrojonym składzie i rozegrały cały sparing bez możliwości zrobienia zmian.

składy:

➡️grupa 2006/07: Samuela Landowska, Wiktoria Domańska, Michalina Dąbkowska, Zuzanna Dąbkowska, Anita Hinc, Honorata Kankowska, Marta Gelinska

➡️grupa 2004/05/06: Andżelika Kotłowska, Bernadetta Landowska, Weronika Westphal, Rozalia Maszota, Wiktoria Miotk, Karolina Jankowska, Zosia Okoń.

Dwa sparingi należy uznać za jak najbardziej na plus. Juniorki pokazały się z dobrej strony. Cieszy przede wszystkim skuteczność i pewność siebie, której brakowało nam trochę zimą! Dlatego jeszcze raz brawo! Warto też wspomnieć, że Kadra Pomorza U-13 wraz nasza podopieczną Zosia Okoń w drużynie, wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski! Gratulujemy! 👏⚽