Lębork zdobyty!

IV ligi RWS Investment Group : Pogoń Lębork – KTS-K Wikęd Luzino 0:1

W meczu 14. kolejki IV ligi RWS Investment Group rozgrywanym na stadionie w Lęborku, Wikęd pokonał miejscową Pogoń 1:0 po bramce Krystiana Opłatkowskiego w 16 minucie meczu (asysta Łukasza Murakowskiego, asysta II stopnia Tycjana Smolaka). Na początku drugiej połowy podanie Maćka Borskiego powinien on zamienić na drugą swoją bramkę, ale tym razem minimalnie się pomylił.

Mecz układał się pod dyktando gospodarzy, którzy jednak nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji i pokonać dobrze broniącego Smolaka. Piłka wprawdzie dwukrotnie wpadła do bramki gości, ale w obu przypadkach z pozycji spalonych i sędziowie ich nie uznali.

Tymczasem luzinianie grali solidnie w obronie i czekali na swoje okazje. Świetnie spisał się Łukasz Murakowski, tytaniczną pracę w środku pola wykonali Czoska, Wicon i junior Formela oraz zmiennicy na ich pozycjach – debiutujący Barzowski oraz Mienik i kolejny junior Droździel. Bardzo pewnie na środku obrony, eliminując z gry napastników gospodarzy, zagrali Lisowski i Regulski wspierani przez juniora Landowskiego i Michała Kożyczkowskiego.

Kolejny mecz Wikęd rozegra na własnym boisku z Gryfem Słupsk. Ostatnie dwa mecze tych zespołów to dwa światy: w jedynym meczu rundy wiosennej poprzedniego, przerwanego sezonu, Wikęd wygrał niespodziewanie 1:0, w tegorocznym sparingu goście zdecydowanie wygrali 5:0. Jak będzie 8 listopada – zapraszamy na relację live na naszym FB.

Pogoń Lębork – KTS-K Wikęd Luzino 0:1

Smolak – Landowski, Lisowski, Regulski, Michał Kożyczkowski – Borski, Czoska, Wicon (67. Barzowski), Formela (87. Droździel), Murakowski (65. Wiczkowski) – Opłatkowski (72. Mienik).

zdjęcia na FB Pogoni Lębork. Szymon Landowski , kolejny junior w drużynie Tomasza Bronera