Lechia II Gdańsk – Wikęd Luzino 5:2

Udany rewanż zanotowali zawodnicy rezerw Lechii Gdańsk, którzy w meczu 26 kolejki Czwarta liga „RWS Investment Group” pokonali Wikęd Luzino 5:2

14 kwietnia zespół Wikęd Luzino wyjechał do Gdańska na mecz z rezerwami Lechii Gdańsk. Mecz ten dla obu zespołów miał duże znaczenie pod względem miejsca w tabeli.

Podopieczni Pawła Radeckiego wyszli na to spotkanie bardzo dobrze umotywowani. Od początku grali bez kompleksów starając się zaatakować rywala i stwarzać sobie okazje strzeleckie. Już na początku meczu okazję miał Krystian Opłatkowski, który agresywnie został zaatakowany przez obrońcę gospodarzy. Sędzia nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego mimo, że miał ku temu podstawy. Nie mniej jednak goście nie zamierzali się poddawać. Jednak to Lechia jako pierwsza zdobyła bramkę. Wykorzystując zamieszanie po rzucie wolnym piłka trafiła do bramki po drodze odbijając się po drodze od nóg obrońców.

Po przerwie obraz meczu nie zmienił się. Wikęd wciąż szukał sposobności do zdobycia bramki, lecz ponownie to gospodarze znaleźli drogę do bramki. Po dwóch zablokowanych uderzeniach w swoim polu karnym biało – zieloni przeprowadzili kontratak i zdobyli drugą bramkę. Kilka minut później po faul na Krystianie Opłatkowskim kolejną bramkę zdobył Paweł Czoska wykorzystując rzut karny.

Gdy wydawało się, że Wikęd powalczy o remis gospodarze wykonali dwa ciosy i ponownie odskoczyli gościom. Wtedy do głosu ponownie doszedł Paweł Czoska, który uderzeniem z rzutu wolnego zdobył drugą dla Wikędu bramkę. Goście odpowiedzieli tym samym i zakończyli festiwal strzelecki. Z całą pewnością można powiedzieć, że goście nie zasłużyli na aż taką ilość straconych bramek. Pokazali się z naprawdę dobrej strony zarówno pod względem umiejętności jak i hartu ducha.

Kolejny mecz Wiked zagra na własnym stadionie już w najbliższą środę. Przeciwnikiem naszej drużyny będą rezerwy pierwszoligowej Bytovi Bytów początek meczu zaplanowano na godz. 16:00.

 

Info ze strony lechia.pl: http://www.lechia.pl/aktualnosci/lechia-ii-wiked-luzino-5-2-15559

Fotorelacja z meczu : https://lechia.net/newsy/media/foto/lechia-ii-gdansk-wiked-luzino-5-2-1-0-fotorelacja