Ligowe zaległości Wikędu odrobione

IV liga RWS Investment Group  : KTS-K Wikęd Luzino – Arka II Gdynia 1:1

 

W zaległym meczu 7. kolejki IV ligi RWS Investment Group, gospodarze podejmowali zespół rezerw gdyńskiej Arki. Sytuacji bramkowych oba zespoły stworzyły niewiele, choć mecz mógł się podobać, a oba zespoły grały solidne zawody pokazując swoje największe atuty.

W samej końcówce pierwszej połowy Arkowcy objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego, wyrównanie padło w 75 minucie za sprawą juniora Konrada Formeli po dobrym zagraniu Patryka Regulskiego i akcji innego juniora Igora Wiczkowskiego.

Paradoksalnie luzinianie zaczęli grać lepiej i z większym zaangażowaniem grając w 10-osobowym składzie. Ryzyko się opłaciło, gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, goście ograniczali się do nieskutecznych kontrataków.

Mecz z Arką był ostatnim w karierze Pawła Czoski. 30-latek zdecydował o zawieszeniu piłkarskich butów na kołku. Wychowanek Arki Gdynia, grający również w Olimpii Elbląg, Warcie Poznań, Radomiaku Radom, Gryfie Wejherowo i GKS Przodkowo, z pewnością zapisał się w historii klubu rozgrywając na przestrzeni czterech sezonów spędzonych w drużynie KTS-K Wikęd 85 meczów, w których zdobył 20 bramek.

Skład KTS-K Wikęd:

Smolak – Landowski (46. Zadrowski), Lisowski, Regulski, Michał Kożyczkowski – Barzowski, Czoska, Formela – Murakowski (46. Mienik), Damps, Opłatkowski (65. Wiczkowski)