Luzinianki wygrywają Puchar Polski!!

Ponad 200 zawodników z Polski oraz z Czech, wzięło udział w zawodach o Otwarty Puchar Polski w kickboxingu – Grand Prix w formule pointfighting. Była to pierwsza edycja turnieju, który odbył się w Świdniku i będąc pod wrażeniem organizacji i poziomu rywalizacji turnieju, mamy nadzieję, że nie ostatnia! Na ten turniej wybrała się żeńska reprezentacja Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT LuzinoPaulina Stenka, Zuzia Kalbarczyk, Małgosia Nastały i Julia Kwidzińska. Dziewczyny jak zwykle nie zawiodły i spisały się wyśmienicie!

Najwięcej, bo 4 walki podczas jednego dnia stoczyła mieszkanka gminy Luzino, Zuzia Kalbarczyk. Zwyciężyła wszystkie swoje przeciwniczki, dwie pokonując przed czasem i zasłużenie sięgnęła po podwójny Puchar Polski w gronie kadetek starszych. Kolejny Puchar Polski powędrował do Pauliny Stenka. Szczególnie kategoria powyżej 70 kg juniorek, przysporzyła wiele emocji. W finale Paulina po mądrze prowadzonej walce, szczególnie w drugiej i trzeciej rundzie, pokonała zawodniczkę gospodarzy, koleżankę z Reprezentacji Polski. Srebro w tym dniu powędrowało do Małgosi Nastały, która tego dnia przegrywała tylko z reprezentantkami Czech. Julia Kwidzińska po wyrównanych walkach ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu, przegrywając z reprezentantką Polski, medalistką Mistrzostw Europy ze Skopje.

Dodatkowo Zuzia Kalbarczyk, odebrała z rąk Organizatora turnieju, trenera Piotra Bernata (LKSW DAN Świdnik) puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju w gronie kadetek starszych!

Podsumowując dzień 28 października był szczęśliwy i obfity w medale dla reprezentantek naszego województwa, gdyż jako jedyni zgłosiliśmy się do udziału w I edycji Pucharu Polski wersji pointfighting z pomorskiego. Łącznie w tych zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 22 polskich klubów oraz jeden klub z Czech. Należy dodać, że Zuzia Kalbarczyk wspierana jest przez Sponsora, Firmę ITO DESIGN Filip Budda i Marzena Laskowska-Buda oraz najlepszą przychodnię w mieście – FIT MED – za co ogromnie dziękujemy. Ponadto wyjazd pozostałych zawodniczek sfinansowany był ze środków własnych Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *