Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino w ekstraklasie!!!

Historia dzieje się na naszych oczach. W tym smutnym czasie, dotarła do nas informacja, że w związku z zaistniałą sytuacją, Polski Związek Tenisa Stołowego postanowił zakończyć tegoroczne, centralne  rozgrywki ligowe . Klasyfikacja końcowa rozgrywek została ustalona na podstawie aktualnych  tabel, w których Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino będąc obecnie na pozycji lidera 1 Ligi Kobiet, otrzymał promocję do Ekstraklasy.

To wielka chwila dla całego luzińskiego sportu. Od przyszłego roku nasz klub czeka rywalizacja z  najlepszymi.

Ten historyczny sukces to zasługa całej drużyny, ale przede wszystkim jest wynikiem determinacji Waldemara Płotki i jego brata Henryka, którzy wspólnie od podstaw tworzyli sekcję tenisa stołowego w GOSRiT Luzino . Oni wraz ze swoimi córkami Magdaleną i Katarzyną przechodzili wszystkie szczeble awansu sportowego, którego zwieńczeniem jest ten awans.

Wielkie słowa podziękowania należą się również wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspierali rozwój tenisa w naszym klubie. Największe słowa podziękowania należą się sponsorowi głównemu drużyny, Panu Markowi Bulczak z firmy Mar-Bruk ZRB, który nie dość, że wspierał naszą drużynę finansowo, to często był widywany na ich meczach. Oddzielnie należy podziękować kibicom, którzy co raz liczniej wspierali drużynę podczas meczy, które odbywały się już na nowej Sali Sportowej GOSRiT. Tutaj należy również podziękować władzom gminy Luzino, które wspierają nasz zespół finansowo oraz poprzez budowę nowego obiektu Sali Sportowej przy ul. Szkolnej stworzyli znakomite warunki do rozwoju nie tylko tenisa , na naszym terenie.

Ponadto zespół wspierali: Lenap Hale , Powiat Wejherowski, Pomorski LZS, , U Witka, Leotour, Auto Gaz Mak i Nadleśnictwo Strzebielino.

Skład beniaminka Ekstraklasy MAR BRUK ZRB GOSRiT Luzino: Katarzyna Płotka, Magdalena Płotka, Zhaludok Nuriya, Garbino Maja, Mika Małgorzata, Nowakowska Anna, to one wywalczyły ten historyczny awans .

Warto dodać, że w GOSRiT Luzino działa również sekcja mężczyzn, która jest obecnie liderem pomorskiej IV ligi.