Marek Rybaczek i Piotr Rzepa wygrywają w Świątecznym Turnieju o Puchar Prezesa Pomorskiego LZS

W sobotę  28 grudnia 2019 r. na Sali Sportowej GOSRiT w Luzinie, został rozegrany Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Pomorskiego LZS – Piotra Klechy.

Do rywalizacji przystąpiło blisko czterdziestu zawodników i zawodniczek, z 20 miejscowości Północnych Kaszub:  Połchowo, Garczegorze, Janowice, Reda, Rumia, Wejherowo, Lębork, Gdańsk, Odargowo, Łeba, Wierzchucino oraz liczna ekipa z Luzina.

Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach, Open i Junior.

Po blisko czterogodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

W kat.open puchar prezesa LZS powędrował do Marka Rybaczka (Gosrit Luzino), który w finale 3:0 pokonał Ryszarda Białk (Wicher Wierzchucino)

W meczu o trzecie miejsce Tomasz Siudek (Reda) po zaciętym meczu pokonał Hieronima Korthals (Połczyno) 3:2.

W kategorii junior w finale spotkali się zawodnicy Gosrit Luzino, Piotr Rzepa i Aleks Grota. Lepszym  zawodnikiem tego dnia okazał się Piotrek, który zwyciężył 3:1. Warto wspomnieć że obaj nasi tenisiści mięli ciężką przeprawę w półfinałach, gdzie stoczyli zacięte pieciosetowe pojedynki, gdzie Aleks obronił cztery piłki meczowe.

Trzecie miejsce zajął Konrad Wenta(Janowice) pokonując 3:1 Wojtka Syldatk (Garczegorze)

Po zakończonym turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Prezesa Pomorskiego LZS- Piotra Klechy puchary i nagrody rzeczowe

Sędzią głównym oraz organizatorem był Waldemar Płotka i Paweł Hinz.