Mecz niewykorzystanych szans

Czwarta liga „RWS Investment Group”. Wikęd Luzino – Wierzyca Pelplin 2:2

Remisem 2:2 zakończył się mecz 8 kolejki IV ligi, w którym Wiked Luzino podejmował na własnym stadionie Wierzyce Pelplin.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy dość łatwo przedostawali się pod bramkę gości. W tej części gry najlepszą sytuacje do zdobycia bramki miał Fierka, który powinien wyprowadzić Wikęd na prowadzenie już w 20 minucie. Niestety jego za lekki strzał bez problemów obronił bramkarz Wierzycy. W 30 minucie Wikęd wyszedł w końcu na prowadzenie, kiedy to po błędzie bramkarza gości, gola dla Luzinian zdobył Oplatkowski. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki  dla Wikędu to kwestia czasu fatalny błąd w ustawieniu defensywy wykorzystał kapitan gości, Łukasz Racki, który pokonał Wikę w 43 minucie  pokonując go w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron ponownie lepiej grał Wikęd, który w 50 minucie, za sprawą wprowadzonego po przerwie Rutkowskiego, wyszedł na prowadzenie. Asystą przy tej bramce popisał się młody Michałek, który w niedzielę rozegrał bardzo dobry mecz.

Niestety kilka minut później kolejną drzemkę defensywy gospodarzy, ponownie wykorzystał Racki, który znów będąc oko w oko z Wiką pewnie go pokonał.

Niezrażeni takim obrotem gospodarze dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, niestety mimo kilku sytuacji wynik nie uległ zmianie.