Obóz zimowy młodych kickboxerów GOSRiT Luzino

W dniach 17-23 lutego w Mikoszewie odbył się Obóz zimowy wejherowskich i luzińskich sportowców, którzy na co dzień trenują kickboxing przy GOSRiT Luzino i Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym. 14-osobowa grupa nocowała i trenowała w obiekcie hotelowym ośrodka Korona.

Podczas zimowiska obozowicze mieli zapewnione: wyżywienie, noclegi w pokojach z TV i pełnym węzłem sanitarnym, przede wszystkim 2 treningi dziennie. Ponadto odbywały się zajęcia z gier zespołowych: piłka nożna, koszykówka oraz gra w dwa ognie. Podczas Obozu odbył się również mini-turniej na pianki (walka bezkontaktowa z wykorzystaniem pałek z pianki). W tej rywalizacji zwyciężali w swoich grupach Alex Dąbrowski oraz Aleksander Schulta. W późniejszym superfinale zwyciężył po dogrywce ten pierwszy.

Oprócz treningów na dostępnych dwóch salach, przeprowadzono zajęcia na otwartej przestrzeni. Był również marszobieg oraz trening nad morzem. Opiekunami i trenerami grupy byli Rafał Karcz i Tomasz Hirsz. Na koniec obozu wręczono wyróżnienia dla szczególnie zaangażowanych obozowiczów. Nagrody w postaci sprzętu sportowego otrzymali: Alex Dąbrowski i Aleksander Schulta (za zwycięstwa w miniturnieju) oraz Zosia Romanowska, Błażej Kalkowski i Mikołaj Dzienisz. Łącznie podczas 7 dniowego pobytu w Mikoszewie preprowadzono 15 jednostek treningowych.