Paweł Czoska ratuje remis

IV liga. Wikęd Luzino – Orkan Rumia 1:1

W Wielką Sobotę  31.03.2018,  Wikęd Luzino w derbach Powiatu Wejherowskiego, podejmował na własnym boisku Orkan Rumia. Podopieczni trenera Lisewskiego zremisowali to spotkanie 1:1, zdobywając bramkę wyrównującą w 89 minucie, kiedy to rzut karny na gola zamienił Paweł Czoska.

Pierwsza połowa spotkania odbywała się pod dyktando Wikędu, ale nie przekładało się to na klarowne sytuację bramkowe. Goście groźni byli w kontratakach, które wyprowadzał, mający za sobą występy m in. w Arce Gdynia, czy Jagieloni Białystok, Michal Reniusz.

Po zmianie stron lepiej zaczął grać Orkan, który w 60 minucie za sprawą, Kacpra Kiełba wyszedł na prowadzenie. Po tym golu Wikęd długo nie mógł złapać swojego rytmu i kiedy wydawało się, ze będzie musiał przełknąć gorycz porażki, w 89 minucie uśmiechnęło się do nich szczęście. Najpierw rzut wolny z ok. 18 metrów wykonywał Paweł Czoska. Jego strzał zatrzymał się na ręce, stojącego w murze obrońcy, a że odbywało się to wszystko w polu karnym, sędzia główny zawodów bez wahania odgwizdał rzut karny, który na gola zamienił Czoska.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu luzińskich piłkarzy, tym bardziej trzeba się cieszyć z jednego punktu zdobytego w takich okolicznościach.

Skład Wikęd Luzino: Pranga- Śmielak , Bank, Kowalski, Roppel- Małolepszy ( 60’ Rutkowski), Maszota, Czoska, Zadrowski (60’ Murakowski), Kenner- Fierka

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w najbliższą sobotę 7 kwietnia o godz. 15.00 w Kościerzynie z miejscową Kaszubią.