Pierwsze zwycięstwo Wikędu!

Po serii 5 nieudanych – zarówno pod względem osiąganych wyników, jak i samej gry – podopieczni Tomasza Bronera wygrali mecz 6. kolejki IV ligi RWS Investment Group 3:0, pokonując w wyjazdowym meczu na sztucznej płycie w Kartuzach miejscową Cartusię.
Przewaga gości nie podlegała dyskusji, na grę patrzało się z przyjemnością. Mimo kilku słabszych momentów, wynik nie był zagrożony, a pewność siebie zawodników Wikędu napawa optymizmem także na kolejne mecze, w tym ten najbliższy z Arką II Gdynia, 13 września o 13.30 w Luzinie.
Zanim padła otwierająca wynik bramka, swoje sytuacje mieli Łukasz Murakowski i Jacek Wicon, ale dopiero po dośrodkowaniu Pawła Czoski do siatki gospodarzy trafił Krystian Opłatkowski. Wynik jeszcze przed przerwą mógł być wyższy, ale Czoska i Konrad Formela nie byli wystarczająco skuteczni.
Po przerwie mecz nieco się wyrównał, ale więcej zagrożenia tworzyli nadal gracze Wikędu. Efektem tego była bramka na 2:0, którą po zagraniu Dawida Sieberta i błędzie obrońców i bramkarza zdobył Opłatkowski. Kilkanaście minut później kapitan Luzinian faulowany był w polu karnym, a bramkę na 3:0 zdobył z rzutu karnego Czoska.
Cartusia 1923 Kartuzy – KTS-K Wikęd Luzino 0:3