Pierwszy sparing KTS-K Wikęd Luzino

W piątkowe południe, na świetnie przygotowanym boisku na chojnickim Modraku, swój pierwszy sparing zagrali zawodnicy IV-ligowego zespołu KTS-K Wikęd.
 
Grając w okrojonym składzie – w meczowej piętnastce znalazło się aż dwunastu juniorów (w tym czterech z rocznika 2005) – luzińska młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony tocząc wyrównany pojedynek z IV-ligowymi rezerwami Chojniczanki Chojnice.
Wikęd wyszedł niespodziewanie na prowadzenie po indywidualnej akcji już w 17 minucie. Gospodarze prowadzili grę, ale sytuacji tworzyli raczej niewiele. Dobrze zorganizowani w defensywie goście, próbowali groźnie kontraktować, ale także budować swoje akcje od bramki, z niezłym pomysłem i konsekwentnie.
 
Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił – gospodarze nadal przeważali, tym razem jednak młodej drużynie KTS-K Wikęd nie udało się uniknąć błędów: w bocznym sektorze oraz w strefie środkowej, co zaskutkowało dwoma bramkami dla Chojniczanki.
 
W ostatnim kwadransie obraz gry się wyrównał, udało się stworzyć zagrożenie pod bramką Chojniczan, ale niestety bez efektu bramkowego. Za to w ostatnich minutach gospodarze skutecznie wykończyli rzut rożny przy biernej postawie obrońców.
 
Za całość należą się drużynie wielkie brawa za zaangażowanie, walkę i mądrą grę, współpracę między formacjami – zwłaszcza w defensywie, oraz za szukanie swoich szans w ataku. Z pewnością przed młodymi graczami KTS-K Wikęd jeszcze dużo pracy, ale postawa na Modraku wskazuje na spory potencjał każdego zawodnika i całego zespołu.