PIŁKARKI DRUGIE W WOJEWÓDZTWIE! SP 2 Luzino wicemistrzem Pomorza

Dnia 10.05.2019 r w Rumii, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 7 zespołów, a zwycięzcą turnieju została drużyna dziewcząt z naszej szkoły, która obroniła tytuł zdobyty w roku ubiegłym i awansowała do Półfinału Wojewódzkiego.

W tych rozgrywkach, piłkarki z Luzina, wygrały wszystkie swoje mecze, strzelając w sumie 21 bramek nie tracąc przy tym żadnej.

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt odbył się 23.05.2019 r w Lęborku. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, kartuski, pucki oraz lęborski. Drużyna dziewcząt z SP 2 była faworytem zawodów i potwierdziła to na boisku, wygrywając kolejno: 2:0 z Lęborkiem, 3:1 z Kamienicą i 6:0 z Darżlubiem.

Po zajęciu pierwszego miejsca w Półfinale Wojewódzkim, zawodniczki z Luzina wzięły udział w Finale Wojewódzkim. Zawody te odbyły się 30.05.2019 r również w Lęborku. Uczestniczyło w nich 6 najlepszych zespołów z województwa Pomorskiego. Piłkarki z Luzina, w rozgrywkach grupowych zajęły pierwsze miejsce, pokonując Gdańsk 2:1 i Gdynię 4:3. W półfinale wygrały z Łubianą 4:1. W bardzo wyrównanym meczu finałowym, po zaciętej walce do ostatniego gwizdka, przegrały 1:0 z Gdańskiem, zajmując ostatecznie drugie miejsce w województwie.

Warto dodać, że skład drużyny opierał się o zawodniczki III ligowego GOSRiT Luzino

Skład zespołu:

Julia Fajter, Milena Fajter, Nikola Kankowska, Bernadetta Landowska, Andżelika Kotłowska, Wiktoria Miotk, Oliwia Falk, Julia Bargańska, Weronika Westphal, Samuela Landowska, Wiktoria Domańska. Opiekun Grzegorz Semak