Piłkarki GOSRiT przegrały z Pogonią Tczew

II liga kobiet. Gryf Tczew- GOSRiT Luzino 2:1

W ramach drugiej kolejki spotkań II Ligi, zawodniczki GOSRiT Luzino wybrały się do Tczewa na mecz z miejscową Pogonią. Było to pierwsze spotkanie zawodniczek z Luzina ( mecz z I kolejki z KKP Chełmża przenosiny na inny termin) w dodatku z pretendentem do awansu do I ligi.

Początek spotkania bardzo wyrównany, ale to zawodniczki GOSRiT  zdobyły pierwsza bramkę, którą strzeliła Oliwia Werra. Po tej bramce to dalsze ataki naszego zespołu. W 34 minucie szansę na podwyższenie wyniku w sytuacji sam na sam miała ponownie Oliwia, ale świetnie w bramce spisała się bramkarka Pogoni. Minutę później atak prawą stroną gospodarzy, dośrodkowanie z najbliższej odległości wykończyła zawodniczka z Tczewa i mamy 1:1.

Po zmianie stron do głosu przeszły zawodniczki Pogoni. Atak za atakiem, ale Nikola Kankowska nie dała się pokonać. W 87 minucie w świetnej sytuacji znalazła się Magda Lińska, ale strzał minął minimalnie słupek gospodarzy. Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, to w środku pola strata piłki przez naszą zawodniczkę i z ponad 25 metrów strzał pod poprzeczkę Nikoli Kankowskiej i przegrywamy mecz 2-1.

Sklad GOSRiT Luzino: Nikola Kankowska, Julia Fajter, Maria Lińska, Weronika Mutke, Julia Bargańska, Oliwia Falk, Karolina Drewa, Ewelina Barra, Milena Fajter, Magda Lińska, Oliwia Werra na ławce Nikola Małaszycka, Paulina Mach, Patrycja Beyrowska trenerzy Sylwester Piątek i Adam Olejniczak

Sponsorami zespołu sa: PKS Gdynia S.A, Luzińska Restauracja, Trak Barłomino, Elprofessional, SAN-TECH, Doko, Auto-Mechanika Falkowski,  Gmina Luzino

Info.: Adam Olejniczak