Podsumowanie sezonu sekcji tenisa stołowego KTS-K GOSRiT Luzino

Miniony sezon 2020/21  przyniósł nam wiele radosnych i niezapomnianych chwil.

Jednym z największych osiągnięć był awans drużyny kobiet do najwyższej klasy rozgrywkowej Polski.

Mimo spadku drużyny z extraklasy, nasza mloda  drużyna oparta na zawodniczkach z Luzina nabierała doswiadczenia.

W  Mlodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Gliwicach, luzinianki zajęły 5 miejsce, a na przeszkodzie do zdobycia medalu stanęły obrończynie tytułu  KU AZS Wrocław. Warto wspomnieć ze zawodniczki z Wrocławia reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy które odbywaly sie w czerwcu w Warszawie

Na pewno w historii zapisze sie Maja Miklaszewska która w Gliwicach zdobyla dwa medale, brązowy w grze indywidualnej i srebrny w grze podwójnej. Warto wspomnieć że w rozgrywanych po raz 33 Młodziezowych  Mistrzostwach Polski tylko pięciokrotnie zawodniczki z województwa pomorskiego stanęły na podium w turnieju indywidualnym.

W Mistrzostwach Wojewodztwa Pomorskiego zawodnicy GOSRIT Luzino zdobyli 8 medali.

Dużym zainteresowaniem cieszą się treningi dla najmłodszych adeptów tenisa stołowego.

W rozgrywanych lll ligi pomorskiej mężczyzn nasze drużyny GOSRIT l i GOSRIT ll zajęły 12 i 14 miejsce zapewniając utrzymanie w lidze.

Ponadto  w Luzinie zostaly rozegrane liczne turnieje propagujące tenis stołowy, w którym udział wzięło ponad 120 osób.

Mecenasem Głównym Drużyny ekstraklasowej  , występującej pod  nazwą GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino jest Energa SA z Grupy Orlen.

Sponsorem tytularnym jest firma MAR BRUK ZRB.

Sponsorem głównym jest Lenap Hale.

Ponadto drużynę wspierają:

Luzino.eu – Gmina Luzino  | Powiat Wejherowski | Pomorskie Zrzeszenie LZS | Transformels | Protel | Leotour.

Ponadto nasze zawodniczki, ze środków Fundacji Energa otrzymały stypendia sportowe.

Warto dodać, że sekcja to Wiodący Ludowy Zespół Sportowy dofinansowany przez Pomorski LZS ze środków  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu