Ponad 200 zawodników rywalizuje Wakacyjnej Lidze Piłki Nożnej w Kebłowie

Za nami 3 kolejka Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej, która od początku wakacji odbywa się na boisku sportowym w Kębłowie. W rozgrywkach prowadzonych  przez Pawła Hinz oraz Pawła Radeckiego i Maksyma Graczyka z GOSRiT Luzino uczestniczy ponad 200 młodych zawodników z 21 drużyn, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych.

 W ubiegłym tygodniu rozegrana została trzecia kolejka ligi.

 

 

Środa jak zwykle upłynęła pod znakiem rozgrywek wśród najmłodszych. W kat. U-12 pierwsze zwycięstwo turniejowe odniosła drużyna FC Młodziaków,  która pod nieobecność FC Poziomek, odprawiła z kwitkiem zespoły Team Mamut oraz FC Mojżesze. Tytuł króla strzelców przypadł aż trzem zawodnikom – po 2 bramki zdobyli: Jakub Wejher, Paweł Miotk i Tadeusz Szymański. W klasyfikacji ogólnej prowadzi Jakub (12 trafień).

W kat. U-14 zanotowaliśmy rekordową w tej edycji ilość pięciu zespołów. Tutaj po raz kolejny najlepsi okazali się zawodnicy Leśnych Owoców Leśnego,  wyprzedzając groźny tego dnia Chill Wasyl oraz debiutantów KS Sokół. Warto dodać, że turniej był bardzo wyrównany,  a emocji zdecydowanie nie brakowało. Najwięcej – po 3 bramki zdobyli: Alan Groth, Nikodem Gowiński oraz Radek Bodzoń.

Do trzech razy sztuka? Nie w Wakacyjnej Lidze… Zespół Sołtys Team już trzeci raz z rzędu doszedł do finału turnieju w kat. U-21, lecz po raz kolejny musiał uznać wyższość rywala. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Gramy Lagę. Ostatnie miejsce na „pudle” wywalczyła drużyna Białych Nosów, wygrywając w decydującym meczu z Albania Team.

Pod nieobecność Kassubii na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przesunął się Szrot Ligi Sołeckiej. Co ciekawe, ósma w tabeli Husaria, na półmetku rozgrywek traci do podium tylko 18 pkt, a więc dalsza rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie. W klasyfikacji strzelców najwięcej (po 7 trafień) na swoim koncie mają Mateusz Pietrucha, Igor Wiczkowski oraz Dawid Pikulski.

Zwycięskie ekipy otrzymały pamiątkowy puchar oraz voucher na 2 pizze XL ufundowane przez Zajazd Chata Kębłowo.

Trwa konkurs na najlepszą wakacyjną fotkę wśród zespołów Wakacyjnej Ligi.  Do rozpoczęcia IV kolejki możecie głosować na Waszych faworytów, klikając jedną z „emotek” pod zdjęciem ulubionej drużyny na Facebooku. Znajdziecie tam również fotorelację z turniejów, tabele oraz filmiki.

https://www.facebook.com/pg/wakacyjnaligakeblowo/posts/

 

W tym tygodniu kolejne turnieje:

U12 – środa, godz. 10:00

U14 – czwartek, godz. 10:00

U21 – piątek, godz. 18:00

 

Zapraszamy!

 

PONIŻEJ AKTUALNE TABELE:

 

Wakacyjna Liga U-12 TABELA

               Nazwa Drużyny                Pkt

 1. Team Mamut    59
 2. FC Mojżesze      51
 3. FC Młodziaki     38
 4. FC Poziomki      37

 

 

 

Wakacyjna Liga U-14

               Nazwa Drużyny                Pkt

 1. Leśne Owoce Leśnego 77
 2. Team Lipton                      57
 3. Chill Wasyl                        35
 4. KS Sokół                              15
 5. Skład Węgla i Papy        5
 6. Taxi Złotówka                   5

 

 

 

Wakacyjna Liga U-21

               Nazwa Drużyny                Pkt

 1. Białe Nosy                          170
 2. Sołtys Team                       159
 3. Szrot Ligi Sołeckiej         87
 4. Gramy Lagę                       86
 5. Albania Team                   83
 6. Kassubia                             78
 7. Dzikie Kaczki                     78
 8. Husaria Strzebielino     69
 9. Free Win                            40
 10. Szeszek Chomiszeszki 17
 11. Milwiniana                        10

 

Liga została dofinansowana przez: Gminę Luzino, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Wojewodę Pomorskiego oraz Akumulator społeczny , LZS