Porażka Wikędu

Wikęd Luzino – Wda Lipusz 1:2

Bramki: Mateusz Dąbrowski (4) – Jakub Gronowicki (29), Paweł Arndt (68)

Wikęd: Składowski – Bank, Borski, Michał Dąbrowski, Mateusz Dąbrowski, Fierka, Kożyczkowski, Maszota, Opłatkowski, Wicon, Zadrowski (73 Mienik)

Niestety nie udało się podopiecznym trenera Pawła Radeckiego podtrzymać zwycięskiej passy , którzy w sobotę 15.09.2018 roku przegrali na własnym boisku z Wda Lipusz 1:2.

Wiked nie musiał tego meczu przegrać. Spotkanie bardzo dobrze zaczęło się dla Luzinian, którzy już w 4 minucie za sprawą bramki Mateusza Dąbrowskiego wyszli na prowadzenie. Goście jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyrównać. Gola dla Wdy zdobył znany z gry m in. w wejherowskim Gryfie, Jakub Gronowski.

Druga część meczu zaczęła się od ataków gospodarzy, ale ich akcje zbyt często przeprowadzone środkiem boiska, kończyły się niepotrzebnymi stratami i groźnymi kontrami gości. Jedna z nich zakończyła się golem dla zawodników z Lipusza. W 68 minucie po błędzie defensywy Wikędu, Arendt zdołał po raz drugi pokonać Składowskiego. Po tym golu Wikęd przyspieszył , zdobywając w ten sposób przewagę. Niestety   nie przełożyła się ona na zdobycze bramkowe i komplet punktów wyjechał do Lipusza.

Szkoda tego meczu i straconych punktów, które były w zasięgu naszego zespołu. Dzisiaj zabrakło naszej drużynie determinacji w dążeniu do zwycięstwa, czego nie zabrakło beniaminkowi z Borów Tucholskich.

Wikęd kolejny ligowy mecz zagra w Gniewnie ze Stolemem. Derby Powiatu Wejherowskiego jak zawsze będą prestiżowe dla zawodników obydwu drużyn. Zanim jednak zagramy o ligowe punkty już w środe 19 września w ramach III rundy Pucharu polski zagra on w Rumii z Orkanem.