Pracowity czasu dla GOSRiT Luzino 2009

8 maja drużyna GOSRiT Luzino 2009 wróciła do rozgrywek ligowych. Po dwóch kolejkach pauzowania (wycofały się zespoły Orkanu Rumia oraz PKS Jastarnia) podopieczni Pawła Radeckiego udali się do Koleczkowa na spotkanie z drużyną LZS Dragon Bojano. Mimo optycznej przewagi i licznych akcji nasz zespół nie był w stanie zdobyć bramki. Dopiero bezpośrednie trafienie Adama Plichty z rzutu rożnego otworzyło wynik. Nasz zespół dobrze prezentował się przez cały mecz. Niestety w końcówce gospodarze wykonywali rzut karny, który obronił Bartek Joryn. Przy dobitce jednak był bez szans. Pozostał duży niedosyt co na szczęście można było odrobić już w środę.

12 maja drużyna GOSRiT Luzino 2009 podejmowała u siebie zespół AS Cassubian. Mimo, że w tabeli oba zespoły nie dzieli duża różnica miejsc to gospodarze od początku przejęli inicjatywę.

Już w 9 minucie dośrodkowanie Adama Plichty z rzutu rożnego na bramkę zamienił Szymon Kendziora. Parę minut później indywidualną akcją popisał się Mateusz Kieliński, którego uderzenie zatrzymał bramkarz gości. Jednak do bezpańskiej piłki dopadł Arek Bullman, który podwyższył wynik. Kolejne minuty to wciąż dominacja GOSRiT Luzino. W 20 minucie bezpośrednio z rzutu rożnego trafił Adam Plichta. Nie minęło pięć minut, a po indywidualnej akcji Szymona Gurskiego i dośrodkowaniu w pole karne bramkę zdobył Mikołaj Janca.

Przed przerwą po kolejnym rzucie rożnym padła jeszcze bramka samobójcza, a w samej końcówce piękną indywidualną akcją popisał się Fabian Browarczyk, który najpierw oszukał obrońcę, a następnie bramkarza i ustalił wynik na 6-0. Po przerwie wynik nie uległ zmianie co nie oznacza, że gospodarze odpuścili wciąż atakowali i tworzyli kolejne okazje jednak tym razem dobrze zachowywał się bramkarz gości lub piłka obijała poprzeczkę.

W najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie. Rywalem będzie drużyna Latarnika Choczewo.