Pracowity maj GOSRiT 2009 Luzino

W turnieju junior E2 organizowanym w Rumi w ubiegłą niedzielę zespół GOSRiT Luzino wystąpił osłabiony brakiem kilku zawodników (komunia w Luzinie, kontuzje).

Pierwszy mecz GOSRiTu był dość wyrównany, ale to Bałtyk wykorzystał swoje szanse i wygrał 2:0. W następnych, pomimo kilku braków kadrowych z pierwszej drużyny, pozostali zawodnicy zaprezentowali się na tyle dobrze, że udało się wygrać 3:0 z Błękitnymi II Wejherowo oraz zremisować 1:1 z UKS Cisowa. Kryzys nastąpił w meczu z gospodarzem, ale był to 4 mecz z tylko jedną przerwą między nimi i ostatecznie 0:5 z Orkanem. W ostatnim bardzo wyrównanym meczu z Gościcinem górą Profan 1:0, ale za dwa tygodnie w Gdyni na pewno się zrewanżujemy, po tym meczu chłopcy czuli największy niedosyt.

 

Skład GOSRIT LUzino: Bartek Joryn, Wojtek Jagusiak – Olek Kunkel, Mateusz Gruba, Kordian Kleba, Kornel Szotrowski, Adam Plichta, Kacper Andrychowski, Filip Półtorak, Paweł Chejda. Trener Tomasz Joryn.

 

W długi majowy weekend dwie drużyny GOSRiT Luzino wzięły udział w turnieju zorganizowanym na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. W turnieju z okazji zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Polsce w kategorii U-10 wzięło dział 24 drużyny. W grupie zespół GOSRiT A wygrał cztery spotkania i zremisował jedno przechodząc z pierwszej pozycji do ćwierć finału (bilans bramek 31-4). Niestety w ćwierć finale nastąpił „słabszy mecz” w naszym wykonaniu i drużyna zdobyła 5 miejsce na 24 drużyny. Natomiast drużyna GOSRiT B wygrała jedno spotkanie i przegrała cztery (ale trzy z nich po wyrównanym boju tylko jedną bramką) i zajęła ostatecznie 18/19 miejsce. Nasze drużyny wystąpiły po raz pierwszy w nowych strojach ufundowanych przez rodziców (sprzęt sportowy wraz z kompletem dresy, ortalion, torba) oraz sponsorów – firmę Kleba z Luzina oraz firmę Polnet z Gościcina. Nasi zawodnicy w nagrodę za udział w gdyńskim turnieju obejrzą wraz z rodziną jednen z meczów M.M.Ś. które m.in. odbędą się w Gdyni. W większości wybieramy się 25 maja na mecz Francja – Arabia Saudyjska.

 

GOSRiT A – Bartek Joryn – Mateusz Gruba, JAkub Krefta, Adam Plichta, Szymon Kendziora, Kacper Andrychowski, Filip Półtorak, Franek Bistram,

GOSRiT B – Wojciech Jagusiak – Dawid Odwrot, Kordian Kleba, Olek Kunkel, Ksawery Trepczyk, Dawid Bacławski, Chejda Paweł, Janca Mikołaj