Przed Wami trasa MH Automatyka MTB Pomerania Maraton – E1 Luzino, Barłomino.

Otwarcie wiosennego sezonu kolarskiego rozpoczyna się jak zawsze w Gminie Luzino!
Będzie to inauguracyjna edycja cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2022. Zawody punktowane są w PZKol. Jest to pierwsza z ośmiu edycji w roku 2022.
Do wygrania będą nagrody pieniężne, a także nagrody rzeczowe.
TOP 3 MEGA wśród Kobiet i Mężczyzn
1. 600 zł
2. 400 zł
3. 300 zł
TOP 3 SPEED wśród Kobiet i Mężczyzn
1. 300 zł
2. 200 zł
3. 150 zł
Cykl rozpocznie także rywalizację w Mistrzostwach Pomorza dla klubów zrzeszonych w LZS (Ludowe Zespoły Sportowe).
Szósty rok z rzędu kolarze będą ścigać się po najbardziej pagórkowatych terenach Kaszub w Nadleśnictwie Strzebielino. Miasteczko zawodów ulokowane będzie w nowoczesnym kompleksie sportowym Klubie Jeździeckiego Barłomino.
Czekają tutaj jak zawsze górki, szutry, single. To właśnie w tych terenach znajdują się największe różnice w przewyższeniach na Pomorzu.
Trasa zawodów w roku 2022 będzie nieznacznie zmieniona w porównaniu do poprzedniego roku. Dojdzie parę ciekawych odcinków XC i trochę więcej przewyższenia.
Oczywiście widoki nie zawiodą i każdy będzie miał okazję wjechać między innymi na najwyższy punkt na trasie Jelenią Górę (221 m n.p.m) czy Narożną Górę.
Trasy:
Mega – ok. 60 km – 1500 m przewyższenia
Speed – ok. 32 km – 800 m
Przewidziane są nagrody finansowe dla Kobiet i Mężczyzn w klasyfikacji Open na dystansie Mega.
Nagrody rzeczowe zapewnią sponsorzy.
Na uczestników czekać będzie w pełni wyposażone miasteczko zawodów w KJ Barłomino z cateringiem, serwisem rowerowym, myjką, sklepik z odzieżą kolarską i biegową „Discover Pomerania oraz stanowiska partnerskie.
Partnerzy wydarzenia:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorskie Zrzeszenie LZS, GOSRiT Luzino, Gmina Luzino, Nadleśnictwo Strzebielino, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Stowarzyszenie Trójmiejskie Ścieżki MTB, PZKol