Przełamanie Wikęd-u

IV liga. Wikęd Luzino – Pogon Lębork 2:0

Wikęd Luzino po dwóch trafieniach Pawła Czoski, wygrywa na własnym boisku z Pogonią Lębork 2:0, przełamując tym samym fatalną passę. Co warto podkreślić w drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy aż sześciu młodzieżowców!

Obydwie drużyny przystąpiły do tego spotkania, po fatalnej serii kilkunastu meczy bez zwycięstwa i mimo, że nie grozi im w tym sezonie degradacja, liczyły, że uda się dzisiaj przełamać punktową niemoc.Mecz był bardzo ostry i mimo, że odbywał się w tropikalnych warunkach, mógł się podobać. Zarówno Wikęd, jak i Pogoń stworzyły sobie dzisiaj kilka sytuacji do zdobycia gola, ale zarówno bramkarz gości, Michał Katzor jak i Pranga popisywali się skutecznymi interwencjami. Pierwszego gola zobaczyliśmy dopiero w 38 minucie, kiedy podanie Opłatkowskiego na bramkę zamienił Paweł Czoska.

Druga część meczu była równie interesująca. Obydwa zespoły nadal atakowały, ale to ponownie  gospodarze mogli cieszyć się ze zdobytego gola. W 80 minucie faulowany w polu karnym Pogoni był junior, Śmielak. Karnego na bramkę zamienił skuteczny dzisiaj, Paweł Czoska. Pod koniec meczu blisko debiutanckiego gola w IV lidze, był 16-letni Beniamin Damps, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.

Za tydzień podopieczni trenera Lisewskiego, w zdecydowanie lepszych humorach jadą na mecz do Garczegorzy z miejscowymi Aniołami. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 16.06.2018 o godz. 13.00

KTS-K Wikęd Luzino – Pogoń Lębork 2:0 (1:0)

bramki: 1:0 Czoska (’38), 2:0 Czoska (’80, k.-)

KTS-K Wikęd: Pranga – Mienik, Dąbrowski, Bank, Kożyczkowski, Karmazyn, Śmielak, Czoska (’81 Damps), Kenner (’65 Murakowski), Rutkowski (’69 Roppel), Opłatowski (’75 Małolepszy)

Pogoń: Katzor – Janowicz, Ulatowski, Musuła, Michor, Stankiewicz, Kozdra, Łapigrowski, Miszkiewicz, Krefft (’26 Nowakowski), Klimas (’62 Zanewycz)

żółte kartki: Kenner, Opłatowski, Roppel – Miszkiewicz, Kozdra, Stankiewicz