Sekcja kickboxingu GOSRiT Luzino – podsumowanie 2017 roku

Podopieczni trenera Rafała Karcz w roku 2017 wzięli udział w 14 turniejach rangi regionalnej, krajowej i międzynarodowej i zdobyli łącznie 67 medali (przy współpracy z Wejherowskim Stowarzyszeniem Sportowym). Największym sukcesem, który odbił się sporym echem nie tylko w naszym Powiecie były 4 medale, wywalczone przez dziewczyny podczas Mistrzostw Europy w kickboxingu WAKO w stolicy Macedonii, Skopje. Wspomniane osiągnięcia Starego Kontynentu to brązowe krążki w formułach pointfighting i light contact Zuzi Kalbarczyk oraz medale tego samego kruszcu Pauliny Stenka w formułach light i kick-light. Na Mistrzostwa Europy dziewczyny pojechały przy wsparciu Sponsora Firmy ITOdesign, zbiórki publicznej na Pomagam.pl oraz dzięki dofinansowaniu Polskiego Związku Kickboxingu. Na Mistrzostwach Europy zawalczył także Filip Stark, który dotarł do ćwierćfinału. Ponadto godnym uwagi jest fakt, że trener Rafał Karcz, został powołany w skład trenerów Reprezentacji Polski na te Mistrzostwa, a wcześniej pełnił on obowiązki trenera kadry narodowej kadetów i był odpowiedzialny za przygotowanie tej grupy wiekowej do startu w Mistrzostwach Europy. W trakcie przygotowań do ME gościła na obiekcie GOSRiT Luzino Kadra Narodowa w formule pointfighting w gronie kadetów i juniorów.

W najważniejszej w kraju imprezie dla naszych zawodników – w Mistrzostwach Polski kadetów i juniorów, Drużyna z Luzina i Wejherowa wywalczyła łącznie 16 medali w formułach pointfighting, light contact, kick-light i full contact, co stawia naszych zawodników wśród najbardziej wszechstronnie wyszkolonych zawodników w Polsce.

W roku 2017 na zajęcia do sekcji kickboxingu w Luzinie uczęszczało blisko 50 dzieci z terenu Gminy Luzino, a także spoza Gminy. 25 lutego na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się coroczony Klubowy Turniej I-go Kroku, wspierany przez Starostwo Powiatu Wejherowskiego, Gminę Luzino, GOSRiT oraz Sponsorów – ITOdesign oraz Sport Masters i innych. Była to duża impreza rodzinna, w której uczestniczyło 142 zawodników, którzy są członkami GOSRiT – sekcji kickboxingu oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Dodając przy tym rodziców i sympatyków, tego dnia podczas święta kickboxingu obecnych na hali było prawie 200 osób. W roku bieżącym odbyło się także na obiekcie GOSRiT VI Zgrupowanie zimowe, w którym uczestniczyło 20 osób. Podczas 5-dniowego zgrupowania członkowie sekcji kickboxingu szlifowali formę do drugiej części sezonu.
Warto też wspomnieć, że w 2017 roku, Zuzanna Kalbarczyk oraz trener Rafał Karcz zostali wysoko sklasyfikowani podczas rozstrzygnięcia Plebiscytu na najlepszych sportowców i trenerów Ludowych Zespołów Sportowych (oboje zajęli 3 miejsce).