Sukces podopiecznych trenera Piotra Jasielskiego

30 czerwca na boisku w Luzinie odbył się turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiego Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka.

Nasz klub ma bardzo dobre wspomnienia z tym turniejami (w przeszłości drużyny GOSRiTu wracały z medalami) dlatego i tym razem nasze nadzieje były bardzo duże. Gminę Luzino reprezentowały dwa zespoły. Pierwszą drużynę, GOSRiT Luzino rocznik 2007 prowadził trener Piotr Jasielski. Drugą LZS Kębłowo Paweł Radecki. Los obie ekipy skojarzył w jednej grupie. Dwa pierwsze mecze obie drużyny wygrały wyraźnie. GOSRiT Luizno wygrał 6-0 z zespołem Żelki Żelkowo i 3-1 z Pogonią Smętowo. LZS Kębłowo pokonał Żelkowo 4-0 i 5-0 Pogoń. W bezpośrednim spotkaniu zawodnicy LZS Kębłowo składający się w połowie z zawodników młodszych (2008 Konrad Krzebietke, Kacper Czernowałow oraz 2009 Szymon Kendziora i Arkadiusz Bullman) ulegli starszym kolegom 3-1 i odpadli z turnieju.

W półfinale GOSRiT Luzino mierzył się ze zwycięzcą zeszłorocznej edycji turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka drużyną U2 Bytów. W regulaminowym czasie gry było 1-1. Po bardzo dramatycznej serii rzutów karnych GOSRiT awansował do finału.

W finale podopieczni trenera Piotra Jasielskiego stanęli w szranki z sąsiadem z gminy Puck Koroną Żelistrzewo. W tym meczu nasza drużyna dominowała i pewnie zwyciężyła 4-1.

Warto zaznaczyć, że najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik GOSRiT Luzino Jan Klawikowski, a najlepszym strzelcem zawodnik LZS Kębłowo Oskar Chmara.

GOSRiT Luzino 2007 będzie reprezentował Województwa Pomorskie w finale centralnym turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Reńskiej Wsi.