Tak blisko, ale jednak tak daleko

W piątek 22 stycznia br. zawodniczki GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino podejmowały we własnej hali trzeci zespół ligowej tabeli SKTS Sochaczew. Zdecydowany faworyt spotkania, zespół z Sochaczewa niespodziewanie musiał się mocno namęczyć, żeby wywieźć z Luzina komplet punktów. Podopieczne trenera Waldemara Plotki przystąpiły do spotkania mocno osłabione, ponieważ nie mogła w nim wystąpić kontuzjowana Zhaludok Nuriya. W pierwszym pojedynku meczu bardzo blisko wygranej była Miklaszewska, która ostatecznie przegrała ten mecz 2:3, przegrywając decydującego seta 9:11, w którym przez większość spotkania wygrywała.

Drugi mecz był już bez historii. Tutaj Magda Plotka nie dała rady Magdalenie Sikorskiej, wielokrotnej medalistce Mistrzostw Polski. W ostatnim meczu Kasia Płotka  walczyła z będącą w jej zasięgu Mielnicką Weroniką i zwłaszcza ostatni set powinien zakończyć się zwycięstwem Luzinianki. Niestety mimo prowadzenia 10:8 ostatecznie przegrała ona ten pojedynek  10:12.

Mecenasem Głównym Drużyny pod nazwą GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino jest ENERGA z Grupy Orlen.

Sponsorem tytularnym jest firma MAR BRUK ZRB.

Sponsorem głównym jest Lenap Hale.

Ponadto drużynę wspierają: Gmina Luzino, Powiat Wejherowski, Pomorski LZS, Transformels, Protel oraz Leotour.