Tenisistki stołowe GOSRiT ENERGA MAR-BRUK Luzino zdobyły pierwszy ekstraklasowy punkt

Do zakończenia pierwszej rundy w Ekstraklasie Kobiet tenisa stołowego pozostał naszej drużynie jeszcze jeden mecz z KU AZS Wrocław, ale już czas na krótkie podsumowanie występów naszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W ten weekend nasza drużyna rozegrała dwa spotkania.

W piątek   GOSRiT ENERGA MAR-BRUK Luzino zdołał  zainkasować pierwszy ligowy punkt, za przegrane spotkanie z JKTS Jastrzębie Zdrój 2:3. Po jednym meczu wygrały w nim Miklaszewska i Nuriya. Niestety obie zawodniczki przegrały swoje drugie spotkania. Swój mecz przegrała również Magda Plotka

Drugi mecz bez historii, przegraliśmy  z Dojlidami Białystok 0:3. Jedyny wygrany set zanotowała Kasia Plotka, Miklaszewska i Zhaludok Nuriya przegrały swoje mecze 0:3

Gra na najwyższym poziomie była srogą lekcją dla młodej luzińskiej drużyny, dla której występ w elicie na pewno zaprocentuję w przyszłości. Zespół do rozgrywek przystąpił w podobny składzie, jaki dał im awans do Ekstraklasy.  W miejsce Maji Garbino, do drużyny przyszła najlepsza pomorska tenisistka, Maja Miklaszewska. Niestety mająca już doświadczenie na najwyższym poziomie rozgrywek, Maja zdołała wygrać zaledwie 2 spotkania. Więcej spodziewaliśmy się również po występach Zhaludok Nuriya . Najlepsza zawodniczka ubiegłego sezonu 1 ligi, która na niższym poziomie zdobyła komplet zwycięstw, w Ekstraklasie wygrał zaledwie 2 mecze. Drużynę uzupełniały jeszcze dwie młode wychowanki GOSRiT Luzino, Kasia i Magda Płotka, które na pewno zdobyły kolejne doświadczenie, ale udało się im wygrywać tylko pojedyncze sety.

Przed nami teraz krótka zimowa przerwa, podczas której drużyna szukać będzie formy na rundę rewanżową

Mecenasem Głównym Drużyny pod nazwą GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino jest ENERGA z Grupy Orlen.

Sponsorem tytularnym  jest firma MAR BRUK ZRB.

Sponsorem głównym jest: Lenap Hale

Ponadto drużynę wspierają:   Gmina Luzino, Powiat Wejherowski, Pomorski LZS, Transformels, Protel oraz Leotour.